MójDroid.pl

Gdzie Jest Dziecko – Bezpieczna Rodzina

2014-07-23
|
Roger s
|


Założeniem twórców aplikacji było udostępnienie takiej usługi, która w łatwy i szybki sposób pozwoli na zlokalizowanie bliskich. Wydaje się, że Bezpieczna Rodzina spełnia tę funkcję. Przede wszystkim, jest to bardzo dyskretnie działająca aplikacja. Osoba, którą próbujemy znaleźć jest o tym informowana tylko za pierwszym razem, każda następna lokalizacja przebiega bez jej wiedzy. System jest także łatwy w obsłudze – korzystać można z niego, logując się na profilu Rodzica na stronie gdziejestdziecko.pl, wysyłając bezpłatny SMS z pytaniem o lokalizację lub korzystając z aplikacji mobilnej

W ramach usługi stworzono także funkcję S.O.S., która pozwala już w ciągu trzech sekund wezwać pomoc, niezależnie od zajętości sieci. Informacja o lokalizacji danej osoby trafia do wybranych wcześniej użytkowników, a także do odpowiednich służb, na przykład na Policję, czy Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowo, jeśli wybierze się specjalną funkcję, telefon wyświetli informację o grupie krwi, lekach przyjmowanych przez użytkownika, czy przebytych chorobach. Niejednokrotnie są to informacje, które pozwalają ratownikom medycznym udzielić właściwej pomocy. Kolejną możliwością, jaką daje nam Bezpieczna Rodzina jest tworzenie specjalnych stref, w których najczęściej przebywają w danym czasie bliscy. Jeśli opuszczą oni zdefiniowany obszar aplikacja wyśle nam powiadomienie. Jest to dobra opcja na przykład w przypadku osób chorujących, dla których niewskazane jest samodzielne oddalanie się od miejsca pobytu. Twórcy aplikacji zaopatrzyli ją także w funkcję rozpisania harmonogramu lokalizacji. Polega ona na tym, że tylko raz wpisujemy daty i godziny planowanych lokalizacji, w program automatycznie wysyła nam w tych terminach powiadomienia. Miejsca pobytu bliskich są także archiwizowane, więc gdyby osoba, którą chcemy znaleźć miała wyłączony telefon, albo znajdowała się poza zasięgiem sieci, możemy znaleźć jej ostatnie miejsce pobytu.

Cennik usług
Warto wspomnieć, że usługa jest dostępna u czterech operatorów sieci komórkowych – Play, T – Mobile, Plus i Orange. Więcej szczegółów można znaleźć na przykład tu: www.play.pl/uslugi/bezpieczna-rodzina. Usługa jest oferowana w trzech standardach – Bezpieczna Rodzina, Premium i Standard. Najczęściej wybieranym jest Bezpieczna Rodzina – opcja najpełniejsza, która pozwala namierzać nawet za pomocą GPS. Najlepszą pod względem ceny ofertę dla stałych abonentów ma sieć Play – korzystanie z usługi kosztuje 19,99 miesięcznie, a zapytań o lokalizację można wystosować do 500. Ponadto przez miesiąc można wypróbować aplikację za darmo. Warto wspomnieć, że w każdej z sieci komórkowych oferujących Bezpieczną Rodzinę, ze wszystkich trzech opcji można korzystać bezpłatnie przez 7 dni.

Dlaczego warto?
Niektórzy użytkownicy kojarzą tę usługę ze śledzeniem, działaniem „za czyimiś plecami”. Warto jednak przypomnieć, że każdy lokalizowany użytkownik musi za pierwszym razem wyrazić zgodę na to, że inna osoba będzie dostawała informacje o jego miejscu pobytu. Ponadto, aplikacja przydaje się w przypadku osób starszych, które na przykład zgubiły się i nie potrafią wytłumaczyć gdzie się znajdują, czy w przypadku dzieci, które podczas zabaw z rówieśnikami zapominają o odbieraniu telefonu a my nie wiemy, gdzie się znajdują.