Jak przenieść dane z Androida do iPhone w 7 krokach? Gruntowny przewodnik

Jak przenieść dane z Androida do iPhone w 7 krokach? Gruntowny przewodnik
Autor Wojciech Kowalski
Wojciech Kowalski12.01.2024 | 7 min.

Przenoszenie danych z Androida do iPhone'a to proces, który może wydawać się skomplikowany. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu i znajomości kilku prostych kroków, migracja Twoich kontaktów, zdjęć, ustawień i innych ważnych informacji jest całkiem nieskomplikowana. W tym kompleksowym poradniku wyjaśniamy, jak w 7 krokach bezproblemowo przenieść wszystkie potrzebne dane z urządzenia z Androidem na nowego iPhone'a. Dowiesz się m.in. jak połączyć oba urządzenia, które funkcje wykorzystać i na co zwrócić uwagę, by proces przebiegł pomyślnie. Przekonaj się, że zmiana systemu wcale nie musi wiązać się ze straceniem cennych informacji.

Jak przenieść dane Kontakty i Wiadomości

Kontakty i wiadomości to jedne z najcenniejszych danych, jakie przechowujemy na naszych smartfonach. Na szczęście istnieje prosty sposób na ich przeniesienie z Androida na iPhone'a.

Aby rozpocząć, upewnij się, że na obu urządzeniach włączona jest synchronizacja kontaktów i wiadomości z chmurą, np. kontem Google lub iCloud. Następnie na nowym iPhone'ie wybierz opcję "Przywróć z kopii zapasowej" podczas konfiguracji urządzenia. Wybierz konto, na którym przechowywane były kontakty i wiadomości w chmurze (np. iCloud czy Gmail) i poczekaj, aż iPhone pobierze je automatycznie.

Możesz też skorzystać z aplikacji Przenieś do iOS. Po sparowaniu obu urządzeń, aplikacja przeniesie kontakty i SMS-y bezpośrednio z Androida na iOS. Zajmie to zwykle około 5-10 minut i nie wymaga dodatkowych kroków z Twojej strony.

Jak przenieść kontakty i wiadomości krok po kroku?

Oto szczegółowa instrukcja przenoszenia kontaktów i SMS-ów z Androida na iPhone'a:

 1. Upewnij się, że kontakty i wiadomości są zsynchronizowane z chmurą na Androidzie (np. kontem Google)
 2. Na iPhonie wybierz "Przywróć z kopii zapasowej" i zaloguj się na to samo konto
 3. iPhone automatycznie ściągnie kontakty i wiadomości z chmury
 4. Możesz też użyć aplikacji "Przenieś do iOS" by przenieść dane bezpośrednio z Androida na iPhone'a

Jak przenieść Zdjęcia, Muzykę i Filmy

Nasze zdjęcia, muzyka i filmy to bezcenne wspomnienia, które chcemy zachować także po zmianie telefonu. Podpowiadamy jak w prosty i szybki sposób przenieść multimedia z Androida na iPhone'a.

Pierwszą opcją jest wykorzystanie chmury, np. Dysku Google, iCloud czy Dropbox. Wystarczy wgrać zdjęcia, muzykę i filmy do chmury na Androidzie, a następnie ściągnąć je na nowym iPhonie po zalogowaniu się na to samo konto.

Można też skorzystać z kabla USB i przesłać pliki multimedialne bezpośrednio z Androida na komputer, a później do iPhone'a. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie formaty plików obsługuje iOS.

Jak przenieść multimedia krok po kroku?

 1. Załóż konto w chmurze (np. Dysk Google) i wyślij tam zdjęcia/filmy/muzykę z Androida
 2. Na iPhonie zaloguj się na to samo konto w ustawieniach i pobierz zawartość
 3. Możesz też podłączyć oba telefony kablem do komputera i przekazać pliki bezpośrednio

Pamiętaj, aby konwertować pliki do odpowiednich formatów przed przesłaniem ich na iPhone'a.

Czytaj więcej: 10 najlepszych telefonów do 2000 zł na styczeń 2024

Jak zsynchronizować Kalendarz i Pocztę

Nasze spotkania, wydarzenia i emaila również możemy bez problemu przenieś z poprzedniego smartfona z Androidem na nowego iPhone'a. Wystarczy kilka prostych kroków.

Podobnie jak w przypadku kontaktów czy zdjęć, najłatwiej zsynchronizować kalendarz i skrzynkę mailową w chmurze. Na Androidzie upewnij się zatem, że masz włączoną synchronizację kalendarza i poczty np. z kontem Google. Następnie na iPhone zaloguj się do tego samego konta w ustawieniach.

Możesz też użyć kabla USB i przerzucić pliki .ics z kalendarza czy archiwum emaili bezpośrednio na nowy telefon.

Synchronizacja krok po kroku

 1. Włącz synchronizację kalendarza i emaili z chmurą (np. Gmail) na Androidzie
 2. Na iPhone zaloguj się do tego samego konta w ustawieniach
 3. Kalendarz i emaile zostaną automatycznie pobrane
 4. Możesz też przerzucić pliki bezpośrednio kablem USB z Androida na iPhone'a

Jak przenieść Dokumenty i Notatki

Jak przenieść dane z Androida do iPhone w 7 krokach? Gruntowny przewodnik

Nasze ważne dokumenty, pliki PDF czy robione na szybko notatki również możemy zachować zmieniając smartfona z Androida na iPhone'a. Jak to zrobić?

Dokumenty i notatki przechowujemy zazwyczaj lokalnie na telefonie bądź w chmurze. Dlatego podobnie jak w przypadku zdjęć czy muzyki, możemy skorzystać z Dysku Google, OneDrive czy iCloud by mieć do nich dostęp na obu platformach.

Inną opcją jest użycie kabla USB - wystarczy podłączyć oba telefony do komputera, odnaleźć foldery z notatkami i dokumentami na Androidzie i skopiować je bezpośrednio na iPhone'a.

Jak przenieść dokumenty i notatki krok po kroku

 1. Załóż konto w chmurze i prześlij notatki/dokumenty z Androida
 2. Na iPhone zaloguj się do tego samego konta by pobrać pliki
 3. Możesz też przerzucić foldery bezpośrednio przez USB z Androida na iOS

Pamiętaj o konwersji plików do odpowiednich formatów przed przeniesieniem ich na nowy telefon.

Jak przenieść Ustawienia i Hasła

Oprócz samych danych, przy zmianie telefonu zależy nam również na przeniesieniu naszych preferencji i ustawień - układu ekranu głównego, historii przeglądania, autouzupełniania czy haseł do sieci Wi-Fi i kont.

Możemy to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, logując się na obu telefonach do tego samego konta Google lub Apple ID. Spowoduje to synchronizację wielu ustawień, haseł i autouzupełnień między Androidme a iOS.

Drugim sposobem jest użycie kabla USB - po podłączeniu obu telefonów do komputera, możemy przenieść pliki konfiguracyjne i bazy haseł bezpośrednio z jednego systemu na drugi.

Przenoszenie ustawień i haseł krok po kroku

 1. Zaloguj się na obu telefonach tym samym kontem Google/Apple ID
 2. Ustawienia i hasła zostaną zsynchronizowane automatycznie
 3. Możesz też przenieść pliki konfiguracyjne bezpośrednio przez USB

Jak pobrać aplikację Przenieś do iOS

Aplikacja Przenieś do iOS ułatwia migrację danych z Androida na iPhone'a. Pozwala szybko i bezprzewodowo przenieść kontakty, wiadomości, zakładki, zdjęcia, filmy, notatki, kalendarz i inne dane.

Aby z niej skorzystać, wystarczy:

 1. Na iPhone'ie wejść w ustawienia > Ogólne > Przenieś dane z Androida
 2. Wyświetli się kod QR - zeskanuj go telefonem z Androidem
 3. W Sklepie Play pobierz i zainstaluj aplikację Przenieś do iOS
 4. W aplikacji sparuj oba telefony i wybierz dane do przeniesienia

Proces przenoszenia danych rozpocznie się automatycznie i potrwa zwykle ok. 5-15 minut. Po jego zakończeniu dane z Androida znajdą się już na Twoim nowym iPhonie.

Podsumowanie

Przeniesienie danych z Androida na iPhone'a może początkowo wydawać się skomplikowane, jednak tak naprawdę jest to całkiem prosta operacja. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby pomyślnie przenieść swoje cenne zasoby takie jak kontakty, zdjęcia, muzyka czy dokumenty na nowe urządzenie.

Kluczowe jest, aby na Androidzie włączyć synchronizację wybranych danych z chmurą - najlepiej kontem Google lub innym dyskiem w chmurze. Następnie po zalogowaniu się na iPhone'ie na to samo konto, większość plików i informacji zostanie automatycznie pobrana. Można też użyć kabla USB lub dedykowanej aplikacji Przenieś do iOS by przenieść dane bezpośrednio między urządzeniami.

Cały proces przenoszenia kontaktów, zdjęć, muzyki i wielu innych danych zajmuje zwykle od kilku minut do kilku godzin - w zależności od ich ilości. Poradnik krok po kroku z konkretnymi instrukcjami ułatwi migrację nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych wskazówkach.

Podsumowując - zmiana smartfona z systemu Android na iOS nie musi wiązać się z utratą cennych danych i może być całkiem przyjemnym doświadczeniem. Wystarczy tylko przygotować oba urządzenia, postępować zgodnie ze wskazówkami i rozpocząć migrację. Powodzenia!

5 Podobnych Artykułów

 1. Zdobądź niesamowity iPhone 12 64GB Czarny - najnowszy produkt Apple 12
 2. Czy komornik może zabrać Twój telefon? Sprawdzamy aktualne przepisy!
 3. Te telefony z najlepszym zasięgiem zaskoczyły wszystkich!
 4. Giełda komputerowa na Batorego: Części, peryferia, gry i oprogramowanie
 5. Telefon 6GB RAM 128GB - Nowy Smartfon 6GB RAM dla niesamowitej wydajności
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Wojciech Kowalski
Wojciech Kowalski

Jestem fanem technologii i tester sprzętu. Oceniam dla Ciebie najnowsze telefony z systemem Android, badając ich możliwości, wydajność, funkcje i design. Moje recenzje pozwolą Ci wybrać najlepszy model. Omawiam również nowinki ze świata najpopularniejszego systemu mobilnego. Zapraszam!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły