MójDroid.pl

Gentle alarm (darmowa lub płatna 8 zł)

2010-10-18
|
Damian P.

Jeżeli zmieniacie często ROM (czyli "soft") w waszym urządzeniu, a szczególnie na modowane z milionami dodatków, to jedną z przypadłości androida jest awaria zegarka, a szczególnie - budzika. Ten problem jest częsty i ba - występuje nawet w nowszysch urządzeniach! Wiem, bo nawet na moim Galaxy S jest ten błąd, a wcześniej spotykałem go na Milestone (android 2.0) czy staruszku G1. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy pobranie innego budzika z marketu, ale takiego, który nie korzysta z systemowego - a takich jest niewiele... Oto najlepszy z nich - gentle alarm.

Czemu najlepszy? Przede wszystkim ta aplikacja nie istnieje jeden dzień. Dostępna była też m.in. na starszego już, Windows Mobile 5 gdzie była jednym z lepszych zamienników oryginału. Tutaj jest jeszcze lepiej. Sama aplikacja przypomina oryginał. Ten jest ładny, nie powiem a oprócz tego niesie jeszcze kilkanaście przydatnych funkcji. W śród nich jest m.in. kod przy dzwonieniu (czy krótka gra, nie rozwiążesz-nie wyłączy się :)), tryb stacji (wyświetla godzinę na czarnym tle, świetny zamiennik normalnego zegara) czy profile, krótkie alarmy, widget pokazujący czas do następnego alarmu. Opcji jest sporo i nie da się ich wymienić jednym razem :) Możemy ustawić kilkanaście alarmów, a przynajmniej więcej niż 5. Przydatna jest także budowa samego okna z alarmami - po lewej stronie jest pole, dzięki któremu szybko możemy wyłączyć alarm, lub jego dźwięk. Tutaj też dobra sprawa - budzik zadzwoni też gdy telefon leży wyciszony! Podsumowanie:
  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Nie używa standardowego budzika z systemu przez co zawsze działa!, sporo opcji, tryb nocny, szybka zmiana ustawień
  • Minusy: W Wersji darmowej budzik nei dzwoni w środę!!!
Waga: 670 kB, market link: market://search?q=gentle alarm