MójDroid.pl

Poradnik: Piszemy SMSy i notatki za pomocą głosu!

2010-10-24
|
Damian P.

Przed chwilą, opisałem ciekawą klawiaturę - smart keyboard. Posiada ona jeszcze jedną ciekawą funkcję, którą chciałbym opisać osobno. Mianowicie, pozwala ona na pisanie dowolnego tekstu za pomocą głosu! Mówimy, a tekst pojawia nam się na ekranie! Oczywiście po polsku, wraz z naszymi, polskimi znakami! Jak włączyć taką funkcję?

Po pierwsze, musimy pobrać tą klawiaturę -> smart keyboard. Jak i skąd, to zależy od was. W android market kosztuje ona 8 złotych (nie wiem czy ta funkcja jest w wersji lite). Po pobraniu, przechodzimy do:
  • Ustawienia -> Ustawienia lokalne i tekst
Gdzie zaznaczamy pole obok "Smart Keyboard". Później wybieramy "Smart Keyboard Pro" czyli pole pod tajemniczym zaznaczeniem. Znajdziemy tam sporo opcji, wybieramy i zaznaczamy:
  • Wprowadzanie głosowe
Kolejny ważny krok - pobieramy wyszukiwanie głosowe z android market. Jest to aplikacja od Google i jest darmowa. Oto link -> Wyszukiwanie głosowe. Ostatni krok - przechodzimy do aplikacji z polem do wpisywania tekstu. Na przykład do wiadomości SMS. Przytrzymujemy długo pole gdzie wpisywany jest tekst i wybieramy "Smart keyboard pro". Po tym kroku pozostaje nam wciśnięcie przycisku z mikrofonem i mówienie PO POLSKU :) Do działania tego sposobu potrzebne jest połączenie internetowe!