MójDroid.pl

Poradnik: Zakładki z PC na androida

2010-10-30
|
Damian P.

Jeżeli spodobała nam się jedna strona lub jest nam bardzo przydatna, to jednym kliknięciem możemy skopiować jej adres do naszego androida, za pomocą aplikacji Chrome To Phone. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad - szczególnie, gdy chcemy zaimportować więcej stron niż jedna... Ale są do tego narzędzia, tylko trzeba poszukać :) Oto one.

Na początku dodam, że te aplikacje mogą działać różnie, na różnych urządzeniach.

Bookmarklet Free

Funkcja importowania/eksportowania zakładek to nie główne zadanie tej aplikacji. Miała ona służyć do łatwego dzielenia się linkami w wielu miejscach, takich jak Twitter czy Facebook. Funkcja importowania została dodana później. Obecnie potrafi importować zakładki z wielkich przeglądarek. Jedynie musimy się zatroszczyć o to, aby były one posegregowane i umieszczone jako plik .html. Później w menu wybieramy import - i mamy zakładki w przeglądarce.

Darmowa, 365 kb, market link: market://search?q=pname:com.kurtchen.android.bookmarklet.free

MyBookmarks

Ta aplikacja wspiera tylko dodawanie zakładek, więc nie ma tu specjalnej filozofii. Ważne, że swoje zadanie wypełnia w 100%. Aby zsynchronizować zakładki, musimy jednak je odpowiednio zmodyfikować na komputerze. Mam tu na myśli foldery - jeżeli takowe wyeksportujemy, aplikacja nic nie doda. Importowanie wykonujemy przez stronę producenta (a jest nim rerware - twórcy MyBackup). Po pobraniu aplikacji na telefon, wyświetlany jest kod. Wpisujemy go na stronie, wskazujemy plik z zakładkami i klikamy import na telefonie. Gotowe. Darmowa, 18 kB, market link: market://search?q=pname:com.rerware.android.MyBookmarks

ChromeMarks

Płatna aplikacja, wykorzystująca synchronizację w Google Chrome na PC. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że synchronizacja zakładek w przeglądarce Google jest od początku, więc nie musimy eksportować a aplikacja je i tak importuje. Oczywiście musimy pozbyć się folderów i tagów. Aplikacja kosztuje 9 złotych.

Płatna, 389 kB, market link: market://search?q=pname:com.h.chromemarks

GoMarks for Google Bookmarks (Dolphin Browser)

Tym razem jest to dodatek do przeglądarki Dolphin Browser, czyli plugin. Bardzo podobny w działaniu do poprzedniej aplikacji, bo też opiera się na zakładkach Google'a, tyle że potrafi synchronizować w dwie strony. Przydatne narzędzie, jeżeli ktoś z was używa tej przeglądarki. Jest też opcja "podziel się linkiem" w "udostępnij". Darmowa, 104 kB, market link: market://search?q=pname:com.androappsdev.gomarks