MójDroid.pl

NetFront Screen

2010-11-07
|
Damian P.

Launcherów w markecie jest kilka, ale jeżeli już wybieramy któryś z nich to odrzucamy nowości (a raczej to czego nie znamy). LauncherPro czy ADW zdobyły sporo fanów i trudno tutaj się dziwić bo oprócz tego że są użyteczne, to łatwo je konfigurować i "ubierać" w motywy. Są i minusy - wszystkie wyglądają niemal tak samo, a ich połączenie z sieciami społecznościowymi jest mizerne. Dlatego twórcy NetFront postanowili stworzyć coś innego - nie launcher'a (choć taki zaraz opiszę) tylko UI, które każdy programista może użyć w swoim programie tworząc kompletnie coś nowego.

Całe UI wygląda ładnie na papierze. Czemu? Na stronie producenta chciałem znaleźć zrzuty ekranu ich pierwszego launchera (do marketu nie dodali screenshotów, ah!). Znalazłem i byłem zachwycony. Naprawdę ładny launcher, który mógłbym zamienić za znakomitego LauncheraPro. Sami zobaczcie: Jednak rzeczywistość jest inna, a prezentuje się tak:

Wygląda podobnie do ekranów stworzonych przez Sony Ericssona w Xperiach. I to w sumie koniec jego plusów. Całość na odchudzonym Galaxy S nie działa płynnie. Oprócz tego jest kompletnie bezużyteczne. O ile widok SMS czy zakładek w jest ładny (pojawia się lista do odpowiedniej ikonki), to poza tym nie możemy dodać widgetów czy pulpitów! Co prawda na lewym pulpicie mamy kostkę z aplikacjami, ale to nie zastąpi mi szybkiego przechodzenia do aplikacji. Spory minus. Widget dodamy tylko jeden, podobnie jak skróty aplikacji (tych akurat możemy dodać dwa). Może chociaż konfiguracja? Nic z tego. Mamy do dyspozycji tylko dwie kategorie: Widok SMS i "zaloguj się do sieci społecznościowe". Szkoda... Podsumowanie:
  • Ocena: 2/6
  • Plusy: Może następni programiści wykażą się lepszym launcherem, przypomina launcher z XPERII
  • Minusy: Brak ustawień, nie można dodać widgetów ani ikonek, laguje,  tylko dwa (ubogie) pulpity
Waga: 5 MB, market link: market://search?q=NetFront