MójDroid.pl

Keyboard Manager (Różne klawiatury wg. położenia, ROOT)

2010-11-08
|
Damian P.

W markecie roi się od ilości dostępnych klawiatur (podobnie jak z launcherami). Pewnie nie raz mieliście dylemat (a przynajmniej ja), bo na przykład SWYPE świetnie sprawdza się w pionie, a na przykład Smooth Keyboard w poziomie. Dzięki magikom z forum XDA-DEV powstała aplikacja dla zROOTowanych urządzeń, która właśnie pozwala na wybranie, która klawiatura będzie wyświetlana w danej pozycji urządzenia. Proste, a jak użyteczne :)

Oczywiście możemy ręcznie zmieniać klawiaturę poprzez długie przytrzymanie pola wprowadzania, ale taka metoda marnuje nam czas gdy jest możliwa automatyczna zamiana.

Jednak instalacja może być nieco bardziej kłopotliwa, niż pobranie aplikacji z marketu (a jej tam nie ma). Pobierzemy ją z XDA-DEV (wymagana rejestraja). Po pobraniu, włączamy ROOT-Explorer (lub podobną aplikację, ewentualnie korzystamy z cmd :>) i przenosimy aplikację do folderu /system/app/. Tutaj moja osobista uwaga - zmieńcie odczyt systemu na odczyt-zapis (RW, Read-Write) a później na sam odczyt (Read-Only, RO) i zresetujcie urządzenie. Dla pewności. Autor poleca jeszcze zmianę atrybutów dla użytkowników:
  • User - Read/Write zaznaczone
  • Group: ‘Read’ zaznaczone
  • Others: ‘Read’ zaznaczone
Powinno działać odrazu po uruchomieniu (i ustawieniu klawiatur). Waga: 1 MB, link: XDA-DEV: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=830177