MójDroid.pl

Poradnik: Android na PC (x86)

2010-11-12
|
Damian P.

Zachwycamy się kolejnymi telefonami z androidem, a jakiś czas temu była wizja laptopów (a dokładniej - netbooków) z tym systemem. Projekt nie umarł i chociaż samego sprzętu z nim mało, to gdzieś tam w internecie są dostępne wersje do ręcznej instalacji. Bardzo łatwej nawet. Projekt nie ma sprecyzowanej nazwy - ot tak, zwie się x86 Android Port. Oczywiście instalacja Androida na PC jest jak najbardziej zgodna, możliwa z obecnym systemem jaki macie, tak więc nagle Windows wam nie zniknie (chyba, że coś popsujecie). Na początek pobieramy sam system - z działu download. Później tworzymy płytę CD lub bootowalnego-pendrive z obrazu ISO. Nic trudnego. Wystarczy wejść tutaj lub tutaj i poczytać. Uruchamiamy ponownie PC, ustawiamy odpowiednie uruchamianie (z CD/PenDrive) w BIOSie i wybieramy "Install Android do harddisk". Pokaże się nowe okno:

Równie dobrze możemy tylko zobaczyć jak on wygląda. Od tego jest opcja LiveCD. Później pojawi się okienko, z pytaniem o rodzaj partycji. Tutaj wybór jest wolny i wybieramy wg. naszych potrzeb. Autor dodaje, że można zainstalować system na przenośnej pamięci. Jeżeli chcemy androida i np. windowsa - wybieramy "do not format".

Później już z górki. Instalacja GRUBa, czyli menu gdzie wybieramy system, który ma się włączyć. Pokaże się paseczek - i koniec!

Można sobie zadać pytanie - po co android na PC? Zależy od potrzeb. Niektóre netbooki są bardzo małe i windows czy linux niezbyt na nich dobrze chodzi, wygląda. Android jest dopasowany do palców przez co wszystko jest większe a sam system jest lekki. Inna sprawa to tablety. Wchodzą też takie z pełnymi OSami. Android to zawsze alternatywa. Darmowa.