MójDroid.pl

Modus Operandi - konkurencja dla Tasker

2010-12-14
|
Damian P.

Jakiś czas temu zachwycałem się aplikacją Tasker. Jeżeli nie pamiętacie co ona takiego robiła, to już śpieszę z wyjaśnieniem:

Ma ono służyć, [...] do automatycznego wykonywania czynności przez nasz telefon w pewnych sytuacjach. Np. „o danej godzinie i porze dnia włącza wibrację

Modus Operandi to "mniejsza wersja" tego programu. Mniejsza - bo ma mniej funkcji, ale za to jest w pełni darmowa. Cała aplikacja opiera się na tej samej konstrukcji: Sytuacja<->Wydarzenie. Łatwo więc dostosować czynności. Ba - tutaj są tylko trzy przyciski więc raczej się nie zgubicie. Sytuacji może być wiele. Naprawdę. Jedna z trzech kategorii w menu to pluginy. To tam m.in. twórca dodaje nowe funkcje. Obecnie można pobrać plugin do "działań" typu słaba bateria czy czas. Dzięki temu baza może być rozbudowana, a aplikacja nie będzie ważyć wielu MB. Wydarzeń też może być sporo. Może, bo sytuacja jest identyczna jak w poprzednim akapicie. Ogólnie - godny konkurent, ale użytkownicy póki co tylko się skarżą na działanie. A raczej jego brak. Ja polecam ze swojej strony. Podsumowanie:
  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Sprytnie rozwiązana strona pluginów, darmowa, identyczna jak tasker
  • Minusy: Podobnież pluginy nie chcą działać, mała baza (ale aplikacja ma 1 dzień..)
Waga: 370 kB