MójDroid.pl

(Galaxy S I9000) ROOTowanie, UnROOTowanie, Problemy.

2010-09-04
|
Damian P.

W tym poradniku przedstawię wam proces rootowania (i ew. powrotu do czystego softu) w Samsungu Galaxy S, wersja europejska czyli i9000. Poradnik może wydawać się długi - ale taki nie jest. Po prostu starałem się wytłumaczyć wszystko dokładnie. Zapraszam do czytania, po kliknięciu "Więcej".

Na prośbę userów tworzę temat, jak zmieniać ROM w naszych i9000. Przed flashowaniem bateria musi być naładowana minimum w 70% dla pewności! Nic nie powinno się stać, ale na wypadek nie odpowiadam za szkody.

============ ROOTOWANIE ONE CLICK ============

Root w naszym galaxy nie jest specjalnie trudną rzeczą. Ba jest on bardzo prosty w porównaniu do innych urządzeń. 1. Na początek, jak zawsze, potrzebujemy sterowników. Dostarczy nam ich program Samsunga - Kies. Pobieramy go poprzez ten link. 2. Następnym programem do pobrania będzie program dla Windows, do robienia ROOTa. Niestety są z nim czasem problemy, ale to opiszę później. Pobieramy ów program tutaj. 3. Sam program potrzebuje bibliotek NET Framework 4 więc dostarczymy je mu, instalując tą aplikację. 4. Po pobraniu programów i bibliotek, przechodzimy to ustawień w telefonie. Wybieramy Ustawienia -> Aplikacje -> Programowanie gdzie zaznaczamy Debugowanie USB. To nie koniec. Przechodzimy do Ustawienia -> O telefonie -> tryb USB -> zaznaczając Pamięc masowa . 5. Podłączamy telefon kablem USB do komputera. Polecam port z tyłu obudowy, najlepiej jakiś wolny. 6. Po podpięciu NIE klimamy montuj urządzenie 7. Uruchamiamy pobrany program do rootowania. Jest to drugi program co podałem, o nazwie Galaxy S I9000 One-Click Root.exe / Screen. 8. Po uruchomieniu mamy prosty wybór - wybieramy wersję naszego softu - 2.1 lub 2.2 9. Po wybraniu opcji pojawi nam się kilka okienek. Pierwsze będzie zielone. W tym czasie na naszą pamięć wewnętrzną urządzenia wędrują odpowiednie pliki. Potrwa to chwilkę. 10. Po zielonym oknie pojawia się niebieskie. W nim informuje nas o dalszych krokach. 11. Wyłączamy telefon. 12. Trzymamy GŁOŚNOŚĆ GÓRA + HOME + POWER. Trzymamy tak długo aż nie pojawi nam się mniej/więcej taki obrazek. 13. Używając klawisza GŁOŚNOŚĆ DÓŁ przechodzimy do pola apply sdcard: update.zip. Wybieramy tą opcję klikając duży przycisk/HOME. 14. Pojawia nam się robocik i trójkąt. Powinien zacząć się proces instalacji paczki. Wygląda to tak, że pokazuje się żółty paseczek, który sie wypełnia w prawą stronę. Jeżeli natomiast nie pojawi się taki, a za to otrzymamy czerwone napisy - przeczytaj drugi etap. Natomiast jeżeli wszystko jest ok - czytaj dalsze punkty. 15. Po instalacji i wyskoczeniu napisu complete! wybieramy opcję reboot. Telefon nam się resetuje. 16. Dzięki temu mamy już roota. Sprawdzamy to w menu aplikacji szukając czarnego ludzika z nazwą SuperUser Permissions. Jeżeli jest taki - masz roota! Screen.

============ PROBLEMY / BŁĘDY - ROZWIĄZANIA ============

Jeżeli podczas instalacji, przy punkcie 14 wyskakuje nam czerwony kmunikat, lub podczas przegrywania plików występują błędy robimy poniższe punkty.

1. Przechodzimy do paczki z której odpalaliśmy program do rootowania. 2. Szukamy paczki o nazwie root.zip (jeżeli mamy androida 2.1) lub update2.2.zip (dla 2.2) 3. Zmieniamy nazwę na update.zip wybranej paczki 4. Podłączamy telefon do kmputera, uruchamiamy tryb pamięci masowej. 5. Paczkę przenosimy do pamięci wewnętrznej naszego galaxy! 6. Wyłączamy telefon. 7. Trzymamy GŁOŚNOŚĆ GÓRA + HOME + POWER. Trzymamy tak długo aż nie pojawi nam się mniej/więcej taki obrazek. 8. Używając klawisza GŁOŚNOŚĆ DÓŁ przechodzimy do pola apply sdcard: update.zip. Wybieramy tą opcję klikając duży przycisk/HOME. 9. Pojawia nam się robocik i trójkąt. Powinien zacząć się proces instalacji paczki. Wygląda to tak, że pokazuje się żółty paseczek, który sie wypełnia w prawą stronę. 10. Po instalacji i wyskoczeniu napisu complete! wybieramy opcję reboot. Telefon nam się resetuje. 11. Dzięki temu mamy już roota. Sprawdzamy to w menu aplikacji szukając czarnego ludzika z nazwą SuperUser Permissions. Jeżeli jest taki - masz roota! Screen.

============

UNROOTOWANIE ONE CLICK

============

1. Włączamy pobraną aplikację do rootowania (podana wcześniej). 2. Wybieramy polecenie UnRoot. 3. Pojawią nam się okienka, podobne jak przy rootowaniu. Umieszczą też nam paczkę w pamięci wewnętrznej. 4. Po przeniesieniu paczki wyłączamy telefon (lub sam się wyłączy) i przechodzimy do recovery. 5. Bocznym klawiszem wybieramy apply sdcard: update.zip! 6. Wybieramy Reboot system.

Jeżeli jednak znowu wyskoczy nam błąd kolory czerwonego - postępujemy analogicznie jak w dziale problemy. Kopiujemy paczkę z folderu programu od rootowania (o nazwie unroot.zip) i kopiujemy ją NA PAMIĘĆ WEWNĘTRZNĄ. Nazwa musi być zmieniona na update.zip. Wchodzimy w recovery, po czym wybieramy apply sdcard:update.zip! klawiszem głośności. Wybieramy reboot i cieszymy się brakiem roota!