MójDroid.pl

Layar - przegląd wtyczek/modułów

2010-12-15
|
Damian P.

Layar to bardzo ciekawa aplikacja pod względem swojej budowy. Umożliwia ona każdemu programiście stworzenie swojego własnego pluginu, który to będzie "małym światem". W ten sposób powstanie wiele aplikacji, które są po prostu genialne a ich nie dostrzegamy (bo nie są umieszczane w markecie). Oto krótka lista możliwości tej aplikacji w Augmented Reality.

AR Labyrinth Game

Kojarzycie wygaszacz z Windowsa 98, w którym to komputer samowolnie poruszał się po wirtualnym labiryncie? :) Nie wiem jak wy, ale ja marzyłem o takiej grze. Prosta gra, a pewnie była by hitem na tamte czasy. W każdym razie dziś jest już możliwa taka zabawa - i to z telefonem. Naszym zadaniem jest oczywiście pokonać ten labirynt. Przechodzimy go w jak najbardziej realnej formie, tzn. musimy wyjść na dwór. W Layar tworzy się nowa warstwa i na niej wyświetlane są budynki (tutaj mury) w 3D. Świetna zabawa!

ARcade (beta)

Jeden z hitów Layara. Ta mała gra przenosi nas w... świat pacmana :) I tak jak on, mamy za zadanie zjadać duszki i żółte kropeczki. Znowu proste zasady a ubaw na całego :) Oczywiście, też na dworze.

Woomba Mania

To już nieco inna gra. W tej, dookoła nas latają przedziwne stworki. Mamy je łapać, aby zbierać punkty. Tymi dzielimy się z całym światem. Woombatów jest kilka rodzajów i za każdy z nich jest inna liczba punktów. Są też złe duszki i.. duszki - białe, które kryją w sobie niespodziankę.

ScavengAR Hunt

Bardzo pomysłowa gra, przypominająca GeoCaching. Podobnie jak w tym sporcie, tak i tutaj szukamy skarbów. Są one często wybierane losowo hec hec gdzieś dalej. Musimy tam dojść i item jest nasz. Tych jest naprawdę sporo - przynajmniej tak sądzę, widząc ich obrazki na stronie producenta. Oprócz tego są i statystyki oraz możliwość dzielenia się ze znajomymi znaleziskami (po facebook etc). Ogólnie do dyspozycji jest wiele innych modułów. Każdy z nich potrafi coś innego. Te tutaj są darmowe ale są też i płatne. Kto chce więcej, niech używa. A raczej szuka w aplikacji Layar.