MójDroid.pl

Press Reader - czytaj prawdziwe gazety (FAKT, GW, Metro) w smartphone

2010-12-18
|
Damian P.

Może wiecie, może nie ale Samsung w swoich najnowszych urządzeniach z Androidem 2.2 dodaje bardzo ciekawą aplikację - Press Reader. Jak sama nazwa wskazuje, służy do czytania prasy. Tak, tej spotykanej codziennie! Dokładnie, to pobierany jest mobilny format gazety i uruchamiany. Oczywiście, działa na każdym Androidzie wraz z polskimi gazetami.

Po plik instalacyjny jednak musicie sięgnąć na XDA-DEV -> Pobierzcie go z tego wątku. Jeżeli już zainstalujecie aplikację to czeka was widok z czarnym ekranem a nad nim białym paskiem z kategoriami. To na tym właśnie szarym pasku przechodzimy do odpowiednich "menu" z gazetami. Najbardziej interesuje nas środkowa (druga) opcja - to tutaj kupimy.. tfu... zamówimy gazety. Nie, zaraz - tak kupimy, ale na początek mamy 6 darmowych zamówień. Polskich gazet jest 15. Wśród nich m.in. Fakt i Gazeta Wyborcza. Każda z nich wygląda tak samo - otrzymujemy duży zrzut pierwszej strony a poszczególne nagłówki są linkami do kolejnych stron. Ewidentnie widać, że jest to aplikacja dla tabletów ale na Galaxy S też czyta się dobrze. Aha - i są reklamy też ;) Ale tylko takie w gazetach. Po zakupie 6 gazet, możemy nadal kontynuować przeglądanie numerów ale już po określonej cenie. W przypadku Faktu i GW jest to 0.99 zł.  Jest też opcja automatycznego doręczania. Podsumowanie:
  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Polskie gazety - są, nagłówki to linki, automatyczna dostawa, początkowo 6 darmowych zamówień, tanie gazety w późniejszym terminie
  • Minusy: To jednak wersja dla tabletów, ale nie jest źle na mniejszych ekranach