MójDroid.pl

PS3DJB i PS3Freedom - Hack/Jailbreak PS3 Androidem (lub HD2)

2010-12-19
|
Damian P.

Może was to zainteresuje, może nie, ale od jakiegoś czasu Playstation 3 jest konsolą zdolną do odtwarzania pirackich kopii gier. Ja oczywiście nikogo do tego nie namawiam, ale jeżeli już jesteście zdecydowani na tą możliwość i macie Androida (lub HD2) to ta aplikacja jest po prostu dla was. Piracki świat PS3 stoi dla was otworem!

HTC HD2

Wszystkiemu winni są oczywiście użytkownicy XDA-DEV ;) To z tego forum, a raczej z tego wątku pobierzecie odpowiedni plik .apk. Co robi dokładnie ta aplikacja? Zacytuję kawałek z tematu (spolszczyłem):
Ta aplikacja pozwala zmienić oprogramowanie /w PS3/ do jakiego tylko chcesz. (PS3 Slim nie ma takich możliwości jak FAT BTW). Downgrade działa tylko wtedy, gdy posiadamy oprogramowanie do numeru 3.50. Jeżeli wyższe - przepraszamy, ale nie ma póki co możliwości łamania. Ta aplikacja pozwala również na zrobienie pełnego Jailbreaka PS3 (ale ta funkcja wkrótce się zmieni).
Wszystko jasne. Więc rozpoczynamy! Pobieramy dwa pliki: ten (downgrade updater) i ten (PS3DJB). Tutaj ważna informacja - pierwszy raz jest bardzo wolny, bo tworzony jest obraz w .img. Następne próby są dużo szybsze. Instalacja Wszystkie pliki instalujemy na kartę pamięci (pierwszy instalujemy downgradeupdater)! Musicie oczywiście posiadać też odpowiednią wersję androida na karcie pamięci! 1. Uruchom aplikację i wybierz "backup original android build". 2. Wybierz "setup jailbreak". Obsługa Po wykonaniu poprzednich kroków, uruchom PS3DJB. Wykonuj wszystko wg. podanych kroków (będziesz musiał wybrać też odpowiedni skrypt w Gscript). W odpowiednim momencie podepnij swojego HD2 do PS3. Gotowe :) Jeżeli chcecie zrobić downgrade - uruchomcie tylko "downgrader".

Pozostałe urządzenia - prawdziwe Androidy

Oczywiście, najbardziej interesują nas urządzenia od początku Androidowe. Tutaj po części zła wiadomość - PS3Freedom działa na kilkunastu urządzeniach a nie na wszystkich. Oto krótka lista z urządzeniami wspieranymi:
  • Archos 5
  • HTC Desire / Nexus One
  • HTC Dream G1
  • HTC Magic (32A i 32B)
  • HTC Legend
  • HTC Hero
  • HTC Wildfire
  • HTC Tatoo
  • Samsung i7500
  • HTC Desire HD
Tyle. Jak widać brak tutaj Motoroli Milestone, Galaxy S, i5700 czy X10 ale prace trwają i kto wie - może kiedyś. Póki co, opiszę na najbardziej popularnym modelu z listy: HTC Desire.

HTC Desire

Wymagania: Recovery: psfMod Image PS3 z softem: 3.01, 3.10, 3.15, 3.41 Instalacja Przy użyciu AlphaREV zainstaluj recovery psdMod. Tyle. Użycie 1. Uruchom Desire w trybie recovery 2. Wybierz PS3Freedom z opcji 3. Wybierz soft /w PS3/ z menu 4. Po chwili pojawi się prosta aplikacja. Postępuj zgodnie z krokami (nic trudnego). 5. Postępuj wg. częsci z "PS3Freedom - co dalej?" (na dole tego artykułu).

HTC Dream G1

Wymagania: Recovery: Custom Dream PS3Freedom G1 RA Recovery PS3Freedom (użyj tego dla firmware 3.01, 310, 3.15, 3.41) Instalacja: Zainstaluj recovery przez adb lub fastboot. Użycie: 1. Uruchom G1 w Recovery 2. Wybierz "Run PSFreedom" 3. Wybierz firmware 4. Po chwili pojawi się prosta aplikacja. Postępuj zgodnie z krokami (nic trudnego). 5. Postępuj wg. częsci z "PS3Freedom - co dalej?" (na dole tego artykułu). Jak widać, instalacja jest podobna. Na pozostałych urządzeniach  wygląda tak samo.

PS3Freedom - co dalej?

1. Wyłącz swoje PS3 i ustaw przełącznik na "wyłączony" (Wiem, głupio brzmi. W SLIM odłącz kabel). 2. Odłącz wszystkie urządzenia podpięte pod USB 3. Podepnij swojego Androida do konsoli. 4. Włącz przełącznik (:P) lub podepnij kabel ale nie włączaj konsoli! 5. Teraz ważna część: Musisz bardzo szybko wcisnąć przycisk od włączenia konsoli a chwilę później (bardzo krótką chwilę) przycisk od wysunięcia tacki. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, PS3 powinna włączać się chwilę dłużej. 6. Ładuje się XMB. W menu gier będą nowe opcje: PS3_Game i Install Package Files. Gratulacje - teraz pozostaje ci tylko wgranie Homebrew :)