MójDroid.pl

Spectral Souls (40zł)

2011-01-21
|
Damian P.

RPG jako gatunek gier, jest jednym z bardziej rozwiniętych pod względem fabularnym. To niewątpliwy plus, bo występuje tu scenariusz, według którego toczy się gra (w przeciwieństwie to "głupich" strzelanek). Androida ten gatunek nie omija - ba! Wielkie tytuły zmierzają na naszą platformę. Oto pierwszy z nich - mobilny Spectral Souls, znany z PC. Najlepszym rozpoczęciem w przypadku tego tytułu będzie zacytowanie oryginalnego tekstu z opisu, z marketu:
"Spectral Souls - Resurrection of the Ethereal Empires" (English Version), the first Full Size Tactical RPG for Android platform is now available for your favorite Smartphone. This is an Android ONLY exclusive title :
Znajdują się tutaj słowa-klucze tego tytułu - Full Size RPG, English version i Android Only. Żadne z nich nie jest tutaj przypadkowe. Full Size - jest to pełna gra, wręcz klon wersji PC. Nawet wagą, która bagatela, wynosi do 1,5 GB! Ale nie powinno to nikogo dziwić. Gra jest przystosowana do najwyższych rozdzielczości z ATRIX włącznie, a oprócz tego można ją [rozdzielczość] zmieniać do woli w opcjach. To kosztuje kolejne MegaBajty. English Version to wiadomo - angielska wersja a z nią tylko ten, jedyny język. Nie powinno to nikogo dziwić, Polska była, jest i będzie pomijana. Android Only za to prezentuje rosnącą potęgę Androida. Wydanie tej gry tylko na naszą platformę, pokazuje że staje się ona coraz bardziej atrakcyjna i zaawansowana. Przypomnę tylko, że Gingerbread wprowadza nową obsługę grafiki i dźwięku. Lepszą, lżejszą do pisania i przede wszystkim szybszą. Więcej w postach o Gingerbread. Wracając do gry. Specyfikacja robi wrażenie, podobnie opis i... faktycznie, ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gra potrafi zachwycić. Jedynie mógłbym przyczepić się do pseudo-anime rysunków obok grafik 3D i sterowania ale szczerze - nie jestem fanem Japońskich tworów a sterowanie zawsze będzie kuleć na "dotykowcach". Podsumowanie:
  • Ocena: 5+/6
  • Plusy: Taka waga nie bierze się z nikąd: Grafika piękna, płynna, wiele rozdzielczości, dźwięk OK
  • Minusy: Waga :P, sterowanie, cena (jak dla kogo)
Waga: 1,5 GB