MójDroid.pl

Virtual Horse Racing 3D

2011-01-28
|
Damian P.

Hazard, zakłady, automaty - fajna zabawa, o ile ma się pieniądze i odpowiednio dużo szczęścia. Wiele można wygrać, ale jeszcze więcej można stracić. Wie o tym każdy, przez co internetowe gry typu "BlackJack" czy "Jednoręki bandyta" cieszą się dużym powodzeniem. Podobnie rozgrywki pokerowe - te nawet mają swoją mobilną wersję. Jednak do tej pory nie było dobrego odpowiednika/symulatora... wyścigów koni (takich na pieniądze). A przecież to jedna z najbardziej ekskluzywnych gier tego typu.

Virtual Horse Racing 3D gwarantuje nam taką rozrywkę w mobilnej wersji. Jak każda gra z hazardem w tle, tak i ta wydawała się nie dla mnie. Konie? Wyścigi? Zakłady? Bleeee! I to jeszcze na telefonie z taką specyfikacją, na którym nawet sudoku wygląda jak cud. Jednak.. zainstalowałem, zachęcony 5 gwiazdkami z 26 ocen.

I co? CUDO! Grafika podczas wyścigów po prostu piękna. Trawa co prawda jakaś taka liniowa, ale konie, płynność - CUDO. Dźwięk co prawda odstrasza, podobnie jak menu, jednak gra ma to coś [oprócz grafiki]. Przed wyścigiem widzimy prostą tabelkę, z kilkoma danymi takimi jak nazwa konta, historią zakładów czy balansem pieniędzy. Nic ciekawego. Przechodzimy dalej - do menu obstawiania odpowiednich koni. Nie powiem - trudno obstawiać coś, czego nigdy się nie widziało na żywo, a tym bardziej gdy nie interesują mnie gry/rzeczy tego typu. Pomocne są wtedy dane, pokazujące formę koni, stosunek wygranych do przegranych czy aktualny "kurs". Jest tego tam trochę. Obstawiamy, klikając "+10" w części z pieniędzmi, a później potwierdzając przyciskiem "Add". Koń (a raczej zakład na niego) zostaje dodany.

START - zaczyna się wyścig! Tutaj znacie moją opinię - gra wygląda pięknie. Reklama może odstraszać, ale to tylko darmowa wersja. Nie ma czego wymagać. Przy końcu wyścigu, tempo zostaje zwolnione. Ciekawy efekt! Po przekroczeniu linii, dowiadujemy się czy wygraliśmy. Ot koniec rywalizacji, zaczynamy od początku.

Podsumowanie:

  • Ocena: 5+/6
  • Plusy: Grafika, płynność, oryginalna-jedyna w swoim rodzaju?, nie spodziewałem się, że będzie taka ciekawa
  • Minusy; Reklama - mogła by być w menu, a nie podczas biegu (?)
Waga: 14 MB