MójDroid.pl

PES 2011 (Pro Evolution Soccer)! (19zł)

2011-02-01
|
Damian P.

Pro Evolution Soccer 2011 to kolejna odsłona piłki kopanej od Konami. Wielu na nią czekało, także w wersji mobilnej. Na iPhone już się pojawiła, czas na Androida! Ten czas nadszedł dzisiaj, bo właśnie przed chwilką PES2011 pojawił się w markecie. Ja już go pobrałem i znowu (jak to bywa przy ładnych "kopankach") jestem wniebowzięty!

Dotychczas za najlepszą edycję piłki nożnej na Androida uważałem Real Football w wersji 11. I słusznie - gra jest ładna, płynna i oferuje wiele "dodatków" z wersji PC. Razem to wszystko razem tworzy jeden, wspaniały efekt, przez co gra się bardzo fajnie. Ale... z PES2011 jest jeszcze lepiej!

Przede wszystkim nowy Pro Evolution Soccer nie przypomina ani RF, ani mobilnej FIFY. Jest całkiem inny. Porównując go jednak to głównych rywali, jest... prosty. Najlepszy przykład to grafika - w Real Football jak i w FIFIE murawa jest zbyt zielona, wręcz sztuczna. W PES2011 wygląda zdecydowanie realniej. Zresztą - z każdym elementem jest podobnie. Brak tutaj sztucznych ruchów (!), "przebić" takich jak przechodzenie zawodników przez siebie (z piłką podobnie - można podejść przed bramkarza, a piłka odbije się od nas) czy sztucznego komentarza - takowego w ogóle nie ma. To nawet lepiej, bo zawsze mnie wnerwiał.  Dzięki temu gra wazy tylko 50MB! Nie oznacza to jednak, że gra jest brzydka, bo oszczędzano na wadze. Grafika, stadiony są bardzo ładne: ostre, szczegółowe (np. widzimy korki w... korkach :)). Jedyne zastrzeżenia mam do dźwięków wydawanych przez kibiców - jakość jest beznadziejna, oraz do menu i skalowania - tam akurat grafiki są równie beznadziejne co dźwięki a skalowanie... hm... na Galaxy S boki są czarne (ucięte).

Oczywiście w grze obecne są takie dodatki jak powtórki (wraz z zapisywaniem), prawdziwe nazwiska czy prawdziwe kluby. Dodatkowo KONAMI dodało tryb mistrzostw, gdzie rzecz jasna, zdobywamy puchary. Te składowane są w galerii. Podsumowując - genialna, prosta gra! Inna niż typowe, mobilne ale w tym dobrym znaczeniu. Mam też wrażenie, że powinna bez problemu działać na urządzeniach "nie-HD". Podsumowanie:
  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Lekka, prosta, dopracowana, zdecydowanie najbardziej realna z aktualnie dostępnych, kluby i piłkarze mają prawdziwe nazwiska.
  • Minusy: -
Waga: 108MB (z danymi)