MójDroid.pl

Nowy market!

2011-02-02
|
Damian P.

Nareszcie! Nowy Android Market jest już dostępny! Tym razem nie tylko dla mobilnych urządzeń, ale też dla komputerów. Google długo pozostawało w tyle za Apple w tej kwestii, bo jak wiecie, App Store możemy przeglądać z poziomu przeglądarki. Ale to już nie istotne, bo od dziś i my mamy podobną funkcję. Wygląda cudownie dobrze, nie tylko z wyglądu. Możliwości nowego sklepu są naprawdę przydatne, a co najważniejsze - tych możliwości jest sporo.

Nowy market możemy przeglądać pod adresem market.android.com. Co ważniejsze, nowy market jest dostępny w języku polskim! Ale to tylko początek nowych funkcjonalności.

Dotychczas, przy instalacji aplikacji byliśmy zmuszeni do korzystania albo z kodów QR albo z AppBrain. Oba przykłady nie były dla mnie wygodne. Google postanowiło coś z tym zrobić i zaprezentowało coś lepszego. Po zalogowaniu się do własnego konta gmail, możliwe jest zamawianie aplikacji bezpośrednio ze strony www! Wystarczy jedno kliknięcie, a nasz telefon z Androidem rozpozna czynność i automatycznie pobierze aplikację. Idąc dalej - Google dodało możliwość dzielenia się poznanymi przez nas aplikacjami. Możemy to robić bezpośrednio ze strony lub z mobilnego marketu. W obu przypadkach, generowany jest link do aplikacji. Tu kolejny plus, bo komputer rozpozna ten link jako stronę a telefon i tablet jako miejsce w markecie (jeżeli odwiedzimy taki link z telefonu, to zostaniemy przeniesieni do marketu właśnie)!

Ciekawie zapowiada się też dzielenie aplikacjami z różnymi kontami GMail. Jeżeli kupiliśmy aplikację "x", to będziemy mogli ja przenieść do innego konta, wraz z danymi zakupu (jak key do pełnej wersji) bez zbędnych formalności. Wszystko w chmurze, za darmo. To jeszcze nie koniec :-) W kolejnym update pojawią się też płatności wewnątrz aplikacji. Oznacza to nie mniej, nie więcej małe sklepy z dodatkami. Doskonałym przykładem jest tutaj gra Tap tap revenge, gdzie będziemy mogli zakupić nowe utwory do gry.

Jak widać, Google nie próżnowało. Funkcji jest sporo, ale to nie koniec. Twórcy dodają, że nowe możliwości pojawią się jeszcze nie raz. Czekamy, póki co idę zwiedzać nowy market.

http://market.android.com/