MójDroid.pl

Nowy mojdroid.pl - całkowicie odmieniony

2011-02-04
|
Damian P.

Obiecałem, że kiedyś pojawi się całkowicie inny mojdroid.pl. I oto jest. Prosiliście o wiele rzeczy, większość z nich już się pojawiła, lub pojawi się wkrótce. Ciekawi, co takiego nowego pojawiło się w serwisie? Przy okazji pokażę wam trochę statystyk... :-) Same nudy.

Przede wszystkim - nowa szata graficzna. Chciałem stworzyć coś ładnego i jednocześnie prostego. Posłużyłem się kolorami marketu i Androida 1.6. Myślę, że efekt jest całkiem dobry. Wśród czcionek użyłem m.in. Droid Sans - taki geekowski dodatek. Wszystkie kategorie powędrowały na górę, a ważniejsze podstrony pod logo. Samo logo to Nexus S i logotyp (?) mojdroida - ten dziwny androidek z oczkami. Pod logiem znajdują się promowane wpisy. Nie są to reklamy, a posty które wcześniej znajdowały się po prawej stronie, między reklamami. Apropo - reklamy i partnerzy od teraz będą w jednym miejscu, aby wam nie przeszkadzały. Jednocześnie dla przyszłych reklamodawców jest do dobre miejsce na górze strony.Podobnie z facebookiem, który jest teraz lepiej widoczny. Dalej... Prawdopodobnie najbardziej użyteczna część nowego wyglądu - kody QR i przycisk "Install" (prowadzący do nowego marketu). Ten panel będzie dodawany do każdego nowego wpisu. Do starszych będą dodawane w odpowiednim tempie. Wygląda to tak:

Podobnie z "Like-it" dla facebooka. Jest dodawany do każdego wpisu.  Przy okazji - możecie udostępniać ciekawe aplikacje/wpisy dla różnych sieci. Służą do tego odpowiednie ikonki na dole wpisu.

Statystyki

Najlepiej pokażą to wykresy:

Dziennie od 3,500 - 4,600 wizyt. Nieźle! To wszystko przy 411 fanach na facebooku. Sumując daje to 100,000 wizyt miesięcznie:

Komentarze - Prawie tysiąc. Dokładnie 996, z czego 6 to spam.

DZIĘKUJĘ WAM :-) To tyle... Napiszcie co sądzicie :-)