MójDroid.pl

Forbidden Brakes (darmowa lub płatna 4zł)

2011-02-04
|
Damian P.

Eh... stare gry... Te godziny spędzone przy zabawie, która wydawała się nie mieć końca.  Jednak coś się stało i tak o to mamy zalew gier kompletnie bez sensu. A przecież przepis na sukces był taki prosty - dobry pomysł, trochę chęci i hit gotowy. Tak chociażby powstał Mario czy Crash Bandicot. Dlatego, gdy opisuję coś "old-schoolowego" to kręci mi się łezka w oku. Oto jedna z takich gierek, następca Turbo Slides - Forbidden Brakes.

Do diabła z Reckless Racing - prawdziwa gra arcade [z samochodami] nie potrzebuje pięknej grafiki, która znowu potrzebuje mocnych procesorów. Forbidden Brakes ma to coś, bo naprawdę  grało gra mi się przyjemnie w ten tytuł!

Co prawda grę pobrałem dzisiaj, ale wróżę jej mały sukces. Czemu? Oprócz powyższych argumentów, posiada kilka innych, równie istotnych. Pierwszy z nich to liczba torów i aktualizacje - gra wydana została wczoraj, a już dostała update. Na "teraz" dostępnych jest 7 torów. Nie jest to może ogromna liczba, ale w połączeniu z 5 konkurencjami (i różnymi poziomami trudności) daje meeega frajdę! Sterowanie - nie jest najgorsze. Dostępne są cztery kontrolki, z czego tak naprawdę wykorzystujemy tylko dwie - do skręcania w lewo i w prawo. Pozostałe dwie służą do zatrzymywania gry i "respawnu". Gra jest lekka, nie posiada reklam więc i nie ma lagów przy dotykaniu. Inna korzyść to kompatybilność z różnymi urządzeniami (Android 2.1+). Gra bez problemu uruchomi się nawet na starszych urządzeniach. Podsumowanie:
  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Prosta, lekka, sterowanie, frajda
  • Minusy: Co jak co, ale brak multiplayera to duży minus
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 5.3 MB