MójDroid.pl

WidgetLocker - ekran blokady według twojego pomysłu (6zł)

2011-02-12
|
Damian P.

Ostatnio na XDA-Developers, w dziale "Android Themes and Apps " wrze od jednej aplikacji - WidgetLocker. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zamiennik standardowej blokady ekranu w Androidzie. Długo przyglądałem się tej aplikacji, ale nie instalowałem jej, bo wydawała mi się zbędna. Standardowe dwa paseczki na ekranie blokady wystarczały mi w zupełności. Jednak wczoraj coś mnie tkneło i postanowiłem zainstalować modyfikację. Póki co, jestem (znowu) pod wrażeniem! Rewelacyjny MOD niewymagający nadzwyczajnych zdolności. Aktualnie używam najnowszej wersji aplikacji, oznaczonej numerkiem 1.2.8.1. Od pierwszych wersji wiele się zmieniło, w tym najważniejsze - zużycie baterii. Wcześniej MOD potrzebował elektrowni do normalnego działania. Dziś takie błędy już nie występują (wieczorem - 78% baterii, rano  trochę ponad 70). I dobrze! Autor dodaje, że rozwiązał ten problem dzięki wykorzystaniu funkcji "Idle", w której aplikacja jest przez cały czas uśpiona a wybudzona zostaje dopiero po dotknięciu klawisza. Przejdźmy jednak do tego, co w tej aplikacji jest najlepsze czyli do mnogości modyfikacji i konfiguracji. Chcesz ekran blokady w stylu HTC? Proszę bardzo. A może chcesz własne widgety? Nic trudnego! Aplikacja pozwala na dodanie wielu elementów - ba! Pozwala nam stworzyć własne. Wystarczy tylko podmienić odpowiednie grafiki w pliku .apk. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do jednego rozwiązania. "Formowanie" ekranu blokady jest tak proste, jak układanie ikonek na pulpicie. Wystarczy w trybie "narzędziowym" przytrzymać dłużej palec na wolnym obszarze i wybrać interesujący nas element. Dodane mogą zostać widgety jak i nowe paski blokady. Wszystko działa tak jak powinno. Prawie. No właśnie - prawie. W moim Samsungu (Galaxy S) miałem kilka problemów, ale zdołałem je rozwiązać (rozwiązania powinny działać na wszystkich Androidach).
  • Mam 2 ekrany blokady. Co robić? Pierwszy problem, ale łatwy do rozwiązania. Jeżeli posiadacie Androida 2.1, wystarczy w ustawieniach Androida przejść do menu "Lokalizacje i zabezpieczenia" i tam odznaczyć opcję "włącz blokadę ekranu". Jeżeli jednak nie macie takiej opcji, to polecam aplikację "No Lock" z Android Market. Jakimś cudem działa i wyłącza blokadę na zawsze, zostawiając tylko WidgetLocker.
  • Czy WidgetLocker wymaga ROOTA? Nie.
  • Po szybkim zablokowaniu i odblokowaniu urządzenia widzę pulpit, a dopiero później blokadę. WTF? Ten problem został dokładnie opisany w "ekranie powitalnym" aplikacji. Jest on po polsku więc wszystko zrozumiecie. Głównie chodzi o wykorzystanie praw ROOTa i "HomeHelpera", który pomaga zwalczyć ten błąd.
  • Gdzie znajdę ustawienia blokady? W menu aplikacji i menu podręcznym (to po kliknięciu sprzętowego przycisku menu)
Przykładowe modyfikacje:

PS. Ja mam ten z tęczą :> Pobierzesz je z tego linka.

Podsumowanie:
  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Liczba modyfikacji, łatwa konfiguracja, działa :-)
  • Minusy: Płatna, ale każdy chce zarobić na pracy.
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 1,4 MB