MójDroid.pl

Najlepszym smartphonem targów jest...

2011-02-14
|
Damian P.

Dopiero minął jeden dzień targów, a wiemy już tak dużo. Widzieliśmy następcę rewelacyjnego Galaxy S czy nowe modele z serii XPERIA. LG też pokazało klasę, prezentując Optimusa 2X - czyli pierwszy smartphone z Androidem i dwu-rdzeniowym procesorem. Dzieje się sporo ale... bez ładu i składu. Filmików jest dużo, ale głównie z przeglądem obudów i wyświetlaczy, a przecież nie to jest najważniejsze. Dlatego przygotowałem coś specjalnego - benchmarki dwóch najważniejszych urządzeń na MWC2011 oraz kilka małych (ale jakże ważnych) faktów, o które na pewno pytacie. Wracając do tematu - najlepszym smartphonem tegorocznych targów jest... ... No właśnie. Jak myślicie? Pewien serwis opublikował pierwsze benchmarki, właśnie dwóch najważniejszych urządzeń [tych targów]. Wynik jest... Zaskakujący. W pewnym sensie. CaffeineMark Quadrant (Java benchmark) LG Optimus ewidentnie bije na głowę nowe dzieło Samsunga. Czemu ewidentnie? Galaxy S II od początku posiada Androida w wersji 2.3 , który jak wiecie, działa na EXT4. Optimus posiada "tylko" Androida 2.2 [Froyo], który co prawda też może pracować na EXT4 ale z mniejszą wydajnością. To pokazuje, że znowu Samsung coś grzebał w software (i znowu coś zepsuł). Jeżeli historia się powtórzy, to nie należy oczekiwać na szybkie poprawki od Samsunga. Oj...

Galaxy S II i jego Super AMOLED +

Galaxy S pomimo pięknego wyświetlacza jakim niewątpliwie jest Super Amoled, posiada jedną wadę - PenTile. Ten typ matrycy co prawda nie powoduje żadnych problemów, ale przysparza nas o ból głowy - głównie przez nietypowe ułożenie poszczególnych pikseli. Efektem jest mniejsza rozdzielczość oraz brak 100% ostrości, co osobiście bardzo mi przeszkadza przy jasnych kolorach i czytaniu tekstu. Więc, czy następca SGSa będzie posiadał PenTile? Prawdopodobnie nie! Zbadała to ta sama ekipa co przy benchmarkach. Oto zdjęcie:

Dla porównania wyświetlacz pierwszego Galaxy S (tu po prawej):

Różnice widać gołym okiem. I dobrze.

3D? O co chodzi?

LG swoje produkty promuje jako "nowy wymiar doznań", głównie przez zastosowanie technologii 3D w swoich urządzeniach. W nowym tablecie - GSlate/Optimus 3D do dyspozycji mamy kamerę 3D oraz wyświetlacz potrafiący to wszystko obsłużyć (obraz też jest wyświetlany w 3D). Lecz tak naprawdę to nic nowego. Taki wyświetlacz jako pierwszy zastosowało Nintendo w swojej mobilnej konsoli - 3DS. Dokładnie taki sam zostanie użyty w nowych urządzeniach LG. Ciekawi jak to wszystko wygląda? Kliknijcie ten link.