MójDroid.pl

MWC11 - Kolejna garść informacji

2011-02-16
|
Damian P.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która uważa że Samsung Galaxy S II jest najmocniejszym urządzeniem tegorocznych targów to... mam dla ciebie złą wiadomość. Kolejny benchmark, tym razem przeprowadzony w "GLBenchmark", pokazuje, że i tym razem nowy Optimus 2X góruje nad pozostałymi urządzeniami. Ale to nie jedyna ważna informacja, którą mam dla was. Mianowicie... znamy cenę XOOMa - pierwszego tabletu z Androidem Honeycomb i HDMI! Ciekawi nowy faktów? Jeżeli tak, to zapraszam do rozwinięcia tego wpisu.

LG Optimus 2X i 3D - wydajne "potwory"

Nadal masz wątpliwości, co do osiągów nowych produktów LG? Spokojnie... nie jesteś sam... Tym razem portal Engadget przygotował prawdziwą "wisienkę na torcie". Tym tortem ma być nowy benchmark, a wisienką - jego typ, bowiem test został wykonany na aplikacji, która mierzyła wydajność układu Tergra2. Wyniki są jednoznaczne - LG odrobiło pracę domową i naprawdę przygotowało mocne urządzenie. To z pewnością nie jest przypadek, że najwyższe wyniki otrzymują te same urządzenia. Dodatkowo, ze starym softem...

Dodam jeszcze, że wynik jest z deka niepoprawny, bo zarówno Motorola ATRIX jak i iPhone 4 renderowały grafikę w wyższej rozdzielczości. Ale kogo to obchodzi... Przecież prawie wszystkie urządzenia posiadają wyjście HDMI oraz wyświetlacz co najmniej 4 cale o podobnej jakości (więc tak naprawdę nie zauważymy różnic).

Ceny XOOMa XOOMów są... dobre

Długo czekałem na tą chwilę, ale w końcu wiem - wiem, ile będzie kosztować hit tego roku, czyli tablet Motorola XOOM! I nie jest to pogłoska, ponieważ oficjalne ceny usłyszeliśmy od samego CEO Motoroli - Sanjay K. Jha. Cytując jego słowa:

  • Motorola XOOM z 3G, WiFi, BEZ UMOWY - koszt 799$, czyli ok. 2300 złotych
  • Motorola XOOM z WiFi, BEZ UMOWY i blokady - koszt 600$, czylo ok. 1700 złotych
Rozczarowani? Ja osobiście nie, bo cena jest dobra jak na tak zaawansowane urządzenie. iPad po premierze oferował dużo mniej w wyższej cenie.

LapDock do ATRIXA ma...

...prawdziwy system operacyjny! Dotychczas myślałem, że jest to Android Gingerbread, ale nie. To tylko nakładka, wraz z preinstalowaną aplikacją do obsługi telefonu. LapDock posiada również swoją baterię oraz prawdopodobnie normalne wnętrze, ale tego nie jestem pewien. Nie wierzycie? Zapraszam do wideo PDAClubu (zmodyfikowałem kod, więc film zacznie odtwarzanie od momentu, gdy pan mówi o Linuxie):