MójDroid.pl

Dowcipy i chamskie.pl - mobilne aplikacje humorystyczne

2011-02-17
|
Damian P.

Polskie aplikacje w Android Market to rzadkość, ale gdy już pojawi się dobry tytuł, to chętnie o nim piszę. Do takiej grupy z pewnością należy aplikacja "Dowcipy", która jak sama nazwa wskazuje, służy do czytania kawałów w trybie offline. Dziś pojawiła się także mobilna wersja portalu "chamskie.pl" o tej samej tematyce, więc postanowiłem opisać obie aplikacje za jednym razem.

Obie aplikacje "uzupełniają" się wzajemnie. W aplikacji "Dowcipy" znajdziemy kawały na poziomie, o przeróżnej tematyce. Natomiast mobilna wersja "chamskie.pl" to inna bajka - tam znajdują się tylko chamskie, cierpkie, prostackie, sprośne, wulgarne , niepoprawne, szorstkie, niegrzeczne, naganne dowcipy. I dobrze, przecież każdy ma inny gust! Ale to nie jedyna różnica między nimi. Z pewnością zaletą "Dowcipów" jest tryb offline, ale do pewnego czasu. Gdy przeczytamy wszystkie kawały (a tych jest sporo), to nie mamy możliwości dodania nowych. Mobilnej wersji "chamskie.pl" to nie dotyczy, bo aplikacja wymaga internetu do pobierania ostatnich postów. Za tą opcją idą kolejne, takie jak możliwość założenia konta na portalu, czy możliwość komentowania. Obie aplikacje oferują zapis najlepszych pozycji i przeglądanie po kategoriach. Podsumowanie "Dowcipy":
  • Ocena: 5+/6
  • Plusy: Ładny wygląd, duża ilość dowcipów, kategorie, zapis ulubionych pozycji
  • Minusy: Brak możliwości pobrania nowych kawałów
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 1,7 MB Podsumowanie "Chamskie.pl":
  • Ocena: 5+/6
  • Plusy: Możliwość tworzenia konta i wstawiania ocen/komentarzy, duża ilość dowcipów, kategorie, zapis ulubionych pozycji
  • Minusy: Wymagane łącze internetowe
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 125 kB