MójDroid.pl

Motywy w stylu Honeycomb'a

2011-02-19
|
Damian P.

Po ostatnim wpisie wiecie, że nie jestem zwolennikiem robienia czegoś na siłę. Honeycomb na smartphonie to jeden z najgorszych najgłupszych pomysłów, jakie słyszałem. Jednak sam Android 3.0 jest bardzo ładny - tego nie mogę mu zarzucić. Widocznie nie tylko ja tak sądzę, bo przez ten krótki czas [od premiery], powstało już wiele nakładek i modyfikacji, które pozwalają nam, (choć trochę) poczuć klimat nowej wersji systemu. Ja zebrałem to wszystko w jednym miejscu.

Galaxy S (i9000)

Zacznę od sprzętu, który posiadam :-) Jeżeli chcemy cieszyć się wyglądem Honeycomb'a na Galaxy S, to sprawa jest bardzo prosta. Do wyboru mamy dwie możliwości: możemy zainstalować kompletny ROM - Cyanogenmod7 (dokładny opis trochę niżej) lub użyć gotowych frameworków z zmodyfikowanym wyglądem. Jeżeli wybierzecie drugą opcję, to polecam modyfikację "[THEME][18/2]HoneyComb theme v.0.3.6", która została stworzona przez obsessionXYZ. Całość komponuje się bardzo ładnie, co widać na poniższych screenshotach:

Theme nie jest idealny, ale prace nad nim nadal trwają. Wkrótce efekt może być rewelacyjny.

CyanogenMod7

Prawdopodobnie najlepszy wybór. Dlaczego? Najnowsza wersja CyanogenMod'a, czyli 7,  jest już bardzo dopracowana a sam Cyan obiecuje wsparcie dla wielu modeli. Wśród długiej listy znajdziemy m.in. Desire HD, Desire Z, Galaxy S, Desire 1, Milestone i wiele, wiele innych modeli. Dodanie samego motywu jest bajecznie proste - wystarczy pobrać ten plik .apk. Po jego instalacji, nowy motyw będzie dostępny w aplikacji "ThemeChooser", gdzie go akceptujemy. Efekt:

Specjalny motyw dla urządzeń z HTC Sense

Od jakiegoś czasu, HTC Sense umożliwia obsługę motywów. Dzięki temu, użytkownicy bez zbędnego grzebania mogą całkowicie odmienić wygląd swojego urządzenia. Oczywiście, skoro piszę o tym tutaj, możliwe jest zainstalowanie motywu a'la HoneyComb. Dokładna nazwa takiej nakładki to HoneyBread, chodź znajdziemy też TSense i rEVOlution. Wszystkie [bardzo] podobne do siebie.

Xperia X10

Użytkownicy tego smartphone'a też mogą skorzystać z takiej modyfikacji. Wysoko na liście tematów znajduje się motyw "[THEME-NEW BATT ICON!!] HoneyComb on X10|Eclair&Froyo|2.1 UPDATED-14th FEB+MIUI Music", który chociaż nie jest idealny, to daje nam namiastkę tego czego oczekujemy. Dostępny jest także cały ROM z tym motywem.

ADW Launcher

Prawdopodobnie najgorszy wybór z możliwych, a do tego płatny... Użytkownik "PublishAndroid" postanowił wykorzystać okazję i stworzył theme, który chce naśladować HoneyComba. Niestety - wychodzi mu to strasznie nieudolnie, bo jest bardzo nieudany:

Jeżeli jesteście tacy zdesperowani, to zapraszam do pobierania (cena to prawie 5zł):

QR: [qrcodetag/]
lol

f

Dodatki a'la HonecyComb

Opisywałem już wiele dodatktów, które wspaniale naśladują styl HoneyComba:

Wątek będzie aktualizowany. Podawajcie swoje propozycje.

[THEME-NEW BATT ICON!!] HoneyComb on X10|Eclair&Froyo|2.1 UPDATED-14th FEB+MIUI Music