MójDroid.pl

APK Edit v0.3

2011-02-19
|
Damian P.

Jeżeli kiedykolwiek chcieliście zmienić ikonę aplikacji, ale nie mieliście pomysłu jak do tego się zabrać, to mieliście duży problem. Wiele for tego nie ułatwia, bo najczęstsza odpowiedź to "Było" lub "Poszukaj, Google nie boli". Oczywiście, ja wam w tym pomagałem, opisując choćby "BetterCut" czy sposób z 7zipem. Teraz będzie jeszcze łatwiej, bo panowie z XDA-Developers stworzyli program, który to umożliwia. Inne zalety tego programu to m.in... edycja tekstu w aplikacji i jej nazwy.

Aplikacja jest bardzo prosta i lekka. W zaledwie 3 MB pliku znajdziemy wiele funkcji, które będą dla nas przydatne jeżeli lubimy modyfikować wygląd. Będzie też nie do zastąpienia, gdy denerwuje nas jakiś tekst w aplikacji a my chcemy go zmienić. APK Edit pozwala w bardzo łatwy sposób edytować te elementy. Po edycji, zmodyfikowany plik możemy zainstalować w równie prosty sposób co go edytowaliśmy - wystarczy kliknąć obrazek przedstawiający HTC Desire. Standardowo instalacja będzie odbywać się przez stworzenie QRCode, ale opcję instalacji możemy też zmienić na kabel USB jak i WiFi. Wystarczy przejść do kategorii "Settings" i wybrać odpowiednią opcję.

Aplikacja do swojego działania wymaga środowiska Java. Przy pierwszym uruchomieniu musicie je wskazać. Standardowo Javę znajdziecie w folderze C:\Program Files\Java\bin. Aby pobrać ten program, kliknijcie tutaj. Oto przykładowy efekt edycji PlayStation App: PS. Przepraszam za użycie Painta, ale mój komp nie pozwala już na użycie Photoshopa a na nowego nie mam $$ ;-( PS2. Nie jestem pewien co do użycia Polskich znaków przy edycji tekstu w aplikacji. Chyba przez to raz mi się program na PC wysypał.