MójDroid.pl

[Poradnik] ROOT dla Motoroli ATRIX

2011-02-20
|
Damian P.

Co prawda Motorola ATRIX jeszcze nie trafiła to publicznego obiegu w postaci sprzedaży, ale jest już możliwa pierwsza jej modyfikacja. To oczywiście ROOT. Co on umożliwia, nie muszę wam mówić, bo to każdy z was powinien już wiedzieć. Sam ROOT nie oznacza, że będą możliwe zmiany ROMu! Z pewnością takie próby zostaną podjęte, ale to jeszcze nie pora na to (w końcu brakuje nawet trybu recovery...). Bez zbędnego gadania - oto krótki poradnik, w którym pokażę wam jak uzyskać prawa ROOTa na Motoroli ATRIX.
1. Pobieramy .Net Framework Version 2.0 oraz sterowniki Motoroli. 2. Pobieramy ATRIX_SuperOneClickv165-ShortFuse.zip. 3. Aktywujemy USB Debugging (w telefonie: Ustawienia->Aplikacje->Opracowywanie). Uwaga! Telefon nie może pracować w trybie pamięci masowej! 4. ATRIX_SuperOneClickv165-ShortFuse.zip rozpakowujemy do dowolnego folderu. 5. W wypakowanym folderze wybieramy "SuperOneClick.exe" 6. Pojawi się nowe okno, takie jak to:

Wybieramy opcję nr. 1, a jeżeli nie działa ona poprawnie - wtedy nr. 2.

Opcja nr. Pomoże nam w "odROOTowaniu" urządzenia, a opcja nr. 4 - umożliwi instalację zewnętrznych .apk. Ostatnia, 5 opcja, służy do wyboru typu ROOTowania. Lepiej pozostawcie ją bez zmian.

Po instalacji zobaczycie nową aplikację: "SuperUser". Jeżeli chcecie sprawdzić czy wszystko jest "OK", to pobierzcie jedną z tych aplikacji. Jeżeli pojawi się komunikat jak niżej, to wszystko jest dobrze.