MójDroid.pl

Nasza Klasa Foto Sync

2011-02-21
|
Damian P.

Od dłuższego czasu mówi się, że Nasza Klasa najlepsze [lata] ma już za sobą. Coś w tym jest, bo Facebook szturmem zdobywa nowych użytkowników, a NK - jak na złość - raczej ich zniechęca do odwiedzania portalu. Pomimo tego,  nadal wiele osób posiada własne profile na Naszej Klasie. Spora część tych osób to osoby starsze, które nawet nie myślą o zmianie NK na Facebooka. Zatem jak pogodzić NK i Androida?!

Bardzo dawno temu pisałem o Tuńczyku - kliencie Śledzika dla Androida. Aplikacja została wydana przez programistów Naszej-Klasy, ale wielkiego szumu medialnego nie zdobyła. Mówi się trudno, żyje się dalej. Natomiast "Nasza Klasa Foto Sync" jest całkowitym przeciwieństwem Tuńczyka. Nie dlatego, że oferuje coś kompletnie innego - synchronizację zdjęć z polskiego portalu społecznościowego - ale ma dużo lepszy pomysł na sukces. Po prostu - aplikacja jest prosta, przydatna i... działa.

Po pobraniu aplikacji, możliwe jest zalogowanie się do własnego profilu na NK.pl. Nie jest to opcja obowiązkowa, ale opcjonalna. Równie dobrze możemy wpisać ID Profilu, który znajdziemy klikając w swoją nazwę użytkownika. Logowanie umożliwia nam tylko automatyczne wykonanie tej operacji (tj. skopiowanie odpowiedniego ID). Po wpisaniu odpowiednich danych, zdjęcia są pobierane z portalu. Po chwili, widzimy je też posegregowane.

W tym momencie możemy przypisać odpowiedniemu kontaktowi, odpowiednie zdjęcia. Ale to nie jedyna opcja tej aplikacji. Równie ciekawa wydaje się opcja łączenia kontaktów, czyli przypisania osoby do konta NK. Nie jestem pewny jak to działa bo nie posiadam konta na NK, ale myślę, że podobnie do Twittera. Tzn. - po przypisaniu kontaktu, w aplikacji od książki telefonicznej pojawia się nowe pole, a w nim dane o koncie NK.

Podsumowanie:

  • Ocena: 4/6
  • Plusy: Spełnia swoją rolę, rozwijana, działa
  • Minusy: Brzydko wygląda, płatna
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 1.4 MB