MójDroid.pl

Home Invasion

2011-02-22
|
Damian P.

Szukacie gry, która jest oryginalna na swój sposób? A może planujecie bieganie z Androidem? Jeżeli tak, to ma dla was ciekawą propozycję - "Home Invasion". Gra z pewnością spełnia oba warunki: oryginalność poparta jest "fabułą", w której wcielamy się w kapitana (?) statku UFO; natomiast bieganie zapewnia nam odbiornik GPS, który wymagany jest do samej rozgrywki. I tak! Jest to kolejna gra z wykorzystaniem map, GPSa i internetu mobilnego.

Wyobraźcie sobie, że nagle z kosmosu przybywają zielone ludziki. Nie wiemy po co i dlaczego. W każdym razie - nie jest to coś miłego, bo nas porywają. Chwilę później mieszają na w mózgu i zmuszają do niszczenia okolicy. Prezydent postanawia wysłać wszystkie wojska przeciwko nam, a my: nadal nie przestajemy niszczyć! Możliwe, że trochę przesadziłem z opowiadaniem, ale tak wygląda temat przewodni tej gry.

Jak pisałem - gra wymaga mobilnego połączenia internetowego, modułu GPS i..  kawałka wolnego miejsca (tj. przestrzeni). Nie jest to kolejna "nudna" gra, która przyprawia nas tylko o ból głowy palców, przez wciskanie fikcyjnych klawiszy. Sama gra może nam służyć jako osobisty trener, który z pewnością będzie nas zachęcał do ruchu! Po co wymagany jest internet? Do wyświetlania mapki. A GPS? Do monitorowania pozycji. Dużo od niej zależy, bowiem niszczyć możemy wszystko, co znajdzie się w zasięgu lasera statku kosmicznego. Aby utrudnić życie graczom, Ci muszą uważać! W końcu wojsko też do nas strzela, co oznaczone jest przez czerwony okrąg. Gdy dotnie on statku kosmicznego - przegrywamy. Podsumowanie:
  • Ocena: 4+/6
  • Plusy: Oryginalność, wymaga od nas zaangażowania,
  • Minusy: Były już takie gry = nic szczególnego
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 1MB