MójDroid.pl

Gotujemy - mobilna polska książka kucharska

2011-03-04
|
Damian P.

Książki kucharskie stały się na tyle popularne, że znajdują się praktycznie w każdym domu. Tak więc obecność mobilnych aplikacji z tą tematyką na platformy takie jak Android, nie powinny nikogo dziwić. Co więcej -  elektroniczne wersje powinny być codziennością z oczywistych względów. Niestety... Rzeczywistość jest nieco inna i obecnie mało kto w Polsce porusza tą tematykę. A szkoda... Bo mogła by powstać z tego całkiem niezła aplikacja - taka jak np. "Gotujemy". Aplikacja posiada wiele plusów (wraz z minusami, ale o tym później), o czym od razu informują nas autorzy w opisie aplikacji:
Aplikacja "Gotujemy" to kieszonkowa księga kucharska zawierająca ogromną ilość najprzeróżniejszych przepisów, których liczba będzie rosła z miesiąca na miesiąc! Wszystkie dane są przypisane do appki, dzięki czemu jest bardzo szybka i można z niej korzystać w trybie offline.
I faktycznie - w programie znajdziemy całkiem sporą liczbę przepisów, z czego każdy z nich jest dostępny w trybie offline. Wszystkie przepisy umieszczone są w kategoriach, przez co wyszukiwanie staje się bardzo proste. Oczywiście dostępna jest także zintegrowana wyszukiwarka. Oprócz tego, aplikacja posiada kilka ciekawych funkcji takich jak np.: przelicznik miar, licznik kalorii i przycisk "ulubione". Jak same nazwy wskazują, kolejno opcje pozwalają na przeliczenie miar w "systemie kuchennym" (tj. na "szklanki"), sprawdzanie kaloryczności poszczególnych produktów i zapisywanie ulubionych pozycji do poręcznego menu. Nieźle. Niestety - w "Gotujemy" znajdziemy też kilka niedociągnięć. Największym minusem aplikacji jest brak zdjęć. Wybierając przepis z listy porywamy się na same literki, które właśnie bez zdjęcia nic nie mówią. Mogłyby pojawić się też opinie i oceny, ale to może kiedyś... Podsumowanie:
  • Ocena: 4/6
  • Plusy: Prosta i ładna, dużo przepisów, dobrze wykonana, polska, działa w trybie offline
  • Minusy: Brak zdjęć, brak ocen i komentarzy
QR: [qrcodetag/]
lol f
Waga: 1MB