MójDroid.pl

Gry multiplayer (dla dwóch+ graczy) - TOP5

2011-03-09
|
Damian P.

Gier multiplayer w Markecie nie jest za wiele, ale jeżeli już jakieś się pojawią - to warto w nie zagrać. Oto kilka tytułów, które na pewno znacie - przynajmniej z widzenia, bo o kilku z  nich pisałem nie raz. Jednak o trybie dla kilku graczy mało kto pamięta, bo po prostu - nie ma z kim grać... A szkoda! Bo zabawa potrafi być przednia! Oto krótki przegląd najlepszych gier multiplayer dla Androida, z uwzględnieniem kilku gatunków/typów. Zapraszam do czytania.

Worms

Kultowe robaki są obecnie synonimem dla słowa "multiplayer". Tryb dla wielu graczy był obecny w tej grze od zawsze, tak więc nie powinien on nas dziwić w mobilnej wersji tego tytułu. Działa on co prawda nieco inaczej od tego w iPhone, ale nie ma na co narzekać! Podobnie jak w wersji na iOS, tak i tutaj musielibyśmy zwołać graczy w okół siebie. Różnica jest taka, że do wspólnej gry wymagane jest tylko jedno urządzenie, a nie kilka. Typ gry multiplayer: Local (na jednym urządzeniu) Maksymalna ilość graczy: 4 Opis na mojdroid: http://mojdroid.pl/1987/worms-beta-link Market: Pobierz!  

MiniSquadron

Kolejna gierka, będzie dla miłośników samolotów i nieco większej rywalizacji. MiniSquadron to gra zręcznościowa, w której za zadanie mamy zestrzeliwać przeciwników lecących w innych samolotach. Proste? Właśnie nie, bo samolociki są bardzo zwinne i odporne na pociski. Frajda gwarantowana! Typ gry multiplayer: Local WiFi (przy jednym hotspocie) Maksymalna ilość graczy: 6 (?) Opis na mojdroid: http://mojdroid.pl/455/minisquadron-lite Market: Pobierz!  

Pocket Legends 3D

MMO to specyficzny rodzaj gier, ale fanów ma wiele. Jeżeli nie kojarzycie tego gatunku, to przypomnę wam jeden tytuł – World of Warcraft. To właśnie on stał się ikoną tego typu gier. Pocket Legends to pierwsza gra mobilna (w 3D) tego typu, opierająca się na tych samych zasadach. Ba! Została już okrzyknięta (przez Yahoo! Tech) jako mobilny WoW! Podobnie jak oryginał, w grze możliwe jest zakładanie kont. Dzięki temu, w łatwy sposób możemy dołączyć do jednego pokoju przebywając w kompletnie różnych miejscach. Typ gry multiplayer: Internet + konta Maksymalna ilość graczy: 32 (?) Opis na mojdroid: http://mojdroid.pl/1396/pocket-legends-3d-mmo Market: Pobierz!  

Racing Thunder 1 lub 2

Klasyk. Pierwsza wersja tej gry w Android Market pojawiła się bardzo dawno, bo po pierwszej prezentacji systemu od Google. Od tego czasu "Racing Thunder" nie zmienił się za bardzo, więc można grać w kilka osób na nieco starszych urządzeniach. Sama gra to typowy przedstawiciel "ścigałek". Wyścigi odbywają się na torze z minimalną ilością grafiki. Typ gry multiplayer: Bluetooth, Local WiFi Maksymalna ilość graczy: 4 Market: Pobierz!  

Dungeon Defenders: FW

Prawdopodobnie najbardziej zaawansowana gra z tutaj obecnych. I to widać - głównie przez wykorzystanie Unreal Engine 3, który w tej grze spisuje się doskonale. W przeciwieństwie do pozostałych tytułów, tutaj polecam mocne urządzenie pokroju Galaxy S. W samym trybie multiplayer chodzi o bronienie bazy. Nic trudnego, tak? :-)

Typ gry multiplayer: WiFi (?) Maksymalna ilość graczy: 4 Opis na mojdroid: http://mojdroid.pl/1885/dungeon-defenders-first-wave-z-unreal-engine-3-juz-jest Market: Pobierz! Wersja mobilna: [qrcodetag/]