MójDroid.pl

MIUI Weather HD

2011-03-10
|
Damian P.

MIUI to jedna z najlepszych modyfikacji Androida. Urzekła ona wielu, głównie przez swój wygląd i funkcjonalność. Można narzekać, że wzorce czerpano z iPhonowego stylu, ale przecież o to chodzi! MIUI ma łączyć zalety i Androida i iOSa. Ostatnim efektem tej "współpracy" jest MIUI Weather HD - widget, który informuje nas o godzinie i pogodzie. Oczywiście, w pięknym stylu!

Autorzy widgetu, jak widać, wzorowali się na nakładce HTC Sense. Efektem jest niemal identyczny układ informacji co w oryginale - ikonka pogody znajduje się w dolnej części widgetu, kilka informacji po bokach a wielki zegar - w  nieco oddalonej, centralnej części. Podobnie rzecz ma się z mniejszym widgetem, który do działania potrzebuje wolne pole o wymiarach 2x1. Ogólnie - nic nowego. Niby tak, ale "MIUI Weather HD" ma swój urok. Szczególnie wzrok przykuwa jakość widgetu - nie zależnie od jego części, grafiki są bardzo dobrej jakości. Poszczególne ikonki pogody aż proszą się o dotknięcie! A co z funkcjonalnością? Nie jest źle, ale mogło by być lepiej. Widget oprócz prostego przekazywania informacji o godzinie, potrafi przenieść nas do kalendarza, alarmów lub prognozy pogody na kilka dni. Kolejne funkcje uruchomimy przez odpowiednie dotknięcie widgetu - przykładowo: skrót "kalendarz" uruchomimy dotykając prawego, górnego rogu a "prognozę" - dotykając ikonkę pogody (np. słońce).

Instalacja

Widget jest dostępny dla wszystkich za darmo, nie zależnie od używanego ROMu. Aby pobrać Europejską wersję MIUI Weather HD", należy przejść pod ten adres. Wewnątrz paczki znajdziecie dwa pliki: instalkę oraz plik z bazą danych. Po co nam ona? Do uniknięcia FC, gdy takowe nam się zdarzają. Aby zainstalować widget, należy:
  • MIUIDev_Weather_EU_Beta.apk przenieść do system/app (najlepiej przez ADB Push)
  • miui_city_entire_eu.db skopiować do /data/data/com.miui.weather/databases/, ale dopiero po dodaniu pliku .apk!
Później już standardowo dodajemy widget na nasz pulpit.