MójDroid.pl

Zbiór 400 ikono-paczek dla Androida

2011-03-14
|
Damian P.

Chcecie odmienić swojego Androida, ale podane przez nas minimalistyczne motywy wam nie odpowiadają? Nic nie szkodzi, w końcu każdy ma inny gust. Jednym mogą podobać się kolorowe tła a innym - czarno białe paski. Dlatego więc istnieje taka różnorodność grafik, nie tylko na Androida. Odnalezienie czegoś dobrego (tj. w naszym stylu) często graniczy z cudem. Dlatego też powstała inicjatywa taka jak ta, która ma za zadanie zebranie różnych prac do jednego "wora"... Tfu! Do jednego tematu. Po tapetach przyszedł czas na ikonki (dokładnie to na bardzo dużo ikonek) ! Wszystko oczywiście dzięki XDA. Co prawda temat [ze zbiorem ikonek] powstał w 2010 roku, ale nadal jest żwawo rozwijany. Obecnie szacuje się, że temat liczy aż 400 paczek z ikonkami! Od siebie dodam, że w każdej paczce znajduje się co najmniej 15 ikonek, co po kilku obliczeniach daje nam liczbę ok. 6000 grafik. To bardzo dużo! Rozbieżność stylów, jak pisałem, jest bardzo duża. Już po pierwszych dwóch stronach można stwierdzić, że jest w czym wybierać. Oto kilka przykładowych prac:

Okay, ale co należy zrobić, aby podmienić ikonkę? Mamy na to kilka sposobów. Możemy wykorzystać do tego aplikacje dla Androida, takie jak np.:

czy aplikacje na komputer. Tutaj wyróżnia się z kolei APK Edit i APKmanager. Jak widzicie - nie jest to zbyt trudna rzecz. Wystarczy trochę wyobraźni, a efekt może być bardzo dobry. Temat znajdziecie pod tym linkiem.