MójDroid.pl

Extreme Formula

2011-03-20
|
Damian P.

Nudy, nudy, nudy... Znowu mało się dzieje w świecie Androida i nic na to nie poradzimy. Jednak chwilowy przestój możemy przeczekać, choćby pobierając nowe gry. Dziś proponuję wam wyścigi w klimacie Science-fiction, w których ścigamy się w nowoczesnych autach a raczej - w statkach kosmicznych.

Pobierając grę, nie trudno zauważyć, że jest to tytuł stworzony dla nieco mocniejszych urządzeń. Sama instalka gry waży ponad 40 MB, co w przeciwieństwie do typowych gier [dla Androida], jest sporym wynikiem. Po uruchomieniu jednak możemy od razu zacząć grać - nie pobierane są żadne paczki z internetu. Wymagany jest też Android w wersji co najmniej 2.0. Gdy przed instalacją gry poczytamy jeszcze opis przygotowany przez autorów, to możemy mieć wrażenie że to ciekawy tytuł. Twórcy mówią o kilku trybach gry oraz osiągnięciach. Chwalą się także liczbą pojazdów (5 - łał...), liczbą tras (10) oraz możliwością tuningu (ok. 65 części). Na koniec informują nas o systemie "Tech Tree", w którym to zdobywamy doświadczenie a to znowu przekłada się m.in. na prowadzenie i osiągi samochodu. Ciekawe.

Po instalacji jednak nie jest już tak kolorowo... Gra uruchamia się długo, widzimy Chińskie znaki a reklamy na górze gry - występują wszędzie i tylko zamulają (chyba przy zmianie na inną). Sterowanie w menu też nie należy do najlepszych. Na Galaxy S miałem wrażenie, jakbym miał wyświetlacz z poprzedniej epoki. Może to brak przyzwyczajenia do tej gry, ale pierwsze wrażenie jest nie korzystne dla twórców "Extreme Formula". Jakimś cudem zdołałem wybrać "Quick race" i zaczął się wyścig. W tym momencie grę oceniam już na plus. Grafika faktycznie ładna, całkiem płynna (całkiem - reklamy nadal zamulają) a efekty - ciekawe. Te pojawiają się dosyć często, bo np. przy przeszkodach (te znowu spotykamy co zakręt) czy przy używaniu dopalaczy. Wzorowanie się na Sciencie-fiction jak najbardziej widoczne. Do pozostałych cech gry nie mogę się przyczepić - sterowanie dobre, fabuła wiadomo - mizerna a osiągnięcia niezbyt trudne, ale wymagające czasu. Podsumowanie:
  • Ocena: 4/6
  • Plusy: Grafika, sterowanie, osiągnięcia, darmowa
  • Minusy: Reklamy bardzo zamulają, Chińskie znaczki w menu, reakcja na dotyk w menu nie do przyjęcia
QR: [qrcodetag/]
lol
f
Waga: 46 MB