MójDroid.pl

5 aplikacji przydatnych dla webmastera

2011-03-31
|
Damian P.

Z pewnością są wśród was osoby, które interesują się (tak jak ja) tworzeniem stron www. A Android, jako "system stworzony do internetu" świetnie sobie z tym radzi - prezentując aplikacje, stworzone specjalnie dla webmasterów. Oto moje krótkie zestawienie najciekawszych pozycji z tej kategorii. Zapraszam do przeglądu!

Control Panel for cPanel

Czym jest cPanel, każdemu webmasterowi nie muszę mówić. Aplikacja na Androida jest dokładnie tym, o czym myślicie - mobilną wersją tej strony czy kokpitu. Podobnie jak w "pełnej" wersji, tak i tutaj mamy możliwość kontrolowania naszego portalu jak i serwera. Aplikacja dysponuje takimi funkcjami jak logi, ftp, backupy czy skrzynka pocztowa. Aplikacja typu must-have dla każdego administratora.

QR: [qrcodetag/]
lol
f
  

Pingdom

Pingdom nie jest to stricte aplikacja aserwis, który pozwala nam monitorować naszą stronkę pod względem bycia "online". Dokładnie, portal pozwala nam sprawdzać uptime naszego serwera, wysyłając do niego co jakiś czas polecenie ping. Jeżeli strona odpowie - to serwer działa, a jeżeli nie... cóż.. Możemy pisać ze skargą do operatora hostingu. Sam korzystam z usług tej stronki i szczerzę mogę ją polecić. Mobilna wersja pozwala nam na dokładnie to samo, co "duża wersja" na www.pingdom.com.

QR: [qrcodetag/]
lol
f
  

Who's amung us

Kolejny portal, który bardzo lubię. Amung'us to nic innego, jak portal ze statystykami. Bardzo mi się podoba jego oferta - w darmowej opcji otrzymujemy całkiem sporo opcji, takich jak np. mapka z odwiedzającymi czy najczęściej kopiowane obrazy. Androidowa wersja tego portalu pozwala nam na umieszczenie widgetu na pulpicie, przez co możemy w prosty sposób sprawdzić, ile obecnie osób czyta nasz portal.
QR: [qrcodetag/]
lol
f
  

Read It Later Pro (6zł)

"Read It Later Pro" będzie z pewnością pomocny osobom, które często przeglądają różne portale w poszukiwaniu nowinek i ciekawostek. Osobiście, nie korzystam z tej strony ale w swoich zasobach mam podobne wtyczki. Do zalet tej strony należy dodać, że dostępne są również wersje dla Dolphin Browser czy Firefoxa Mobile.

QR: [qrcodetag/]
lol
f
  

mAnalytics, Analytics Widget itp

Google od dłuższego czasu oferuje kilka rozwiązań specjalnie dla twórców stron. Wśród nich należy wymienić choćby Google AdSense czy Analytics. Oba serwisy pozwalają nam na monitorowanie ruchu jak i zarabianie. Obecnie, mobilnych wersji dla tych podstron jest wiele i trudno wybrać tą jedną, właściwą. Mi do gustu przypadły dwa roziązania: mAnalytics - za ładne wykresy i Analytics Widget za... widget :-) Aplikacje tego typu mogą być płatne!
QR: [qrcodetag/]
lol
f