MójDroid.pl

MOD: Maksymalnie 16 otwarych kart zamiast 4 w przeglądarce HTC

2011-04-02
|
Damian P.

Zauważyliście, że producenci smartfonów mają dziwną tendencję do ograniczania możliwości swojego modelu? Przykładowo - iPhone głupie ograniczenia ma od zawsze i nie widać, aby w przyszłości miało coś się w tym temacie zmienić. Niestety, podobnie jest z Androidem a dokładnie z HTC, które to blokuje użytkownikom przeglądarkę... Jak? Ogranicza nam liczbę kart do 4 w swojej przeglądarce internetowej. Bezsens! Czas to zmienić!

Pomocną dłoń wyciąga do nas oczywiście forum XDA-Developers, a dokładniej - użytkownik kcbedo. To właśnie on z pomocą TomLeeDesire stworzył mod, który pozwala nam dowolnie modyfikować ilość otwartych kart. Oprócz zmienionego pliku pokazuje nam, jak zmienić wartości na inne - własne:
  • Wyciągnij plik "Browser.apk" ze swojego HTC i przenieś pobraną aplikację na komputer
  • Pobierz dowolny edytor-HEX lub narzędzie APKTool (polecane rozwiązanie, program opisywałem tutaj - zaglądnij!)
Chwilę później autor informuje nas, "jak i czym jeść" pobierane dane:
0x10 to 16 w "HEX", więc możecie [tą liczbę] zmienić ją na dowolną. Niestety, przeglądarka HTC nie radzi sobie za dobrze z liczbą większą niż 25.
A następnie wskazuje nam dokładne miejsca, w których musimy wprowadzić zmiany:
  • com.android.browser.TabControl .constructor() Linia 52: Zamień "const/4 v2, 0x4" na "const v2, 0x10" .canCreateNewTab() Linia 565: Zamień "const/4 v0, 0x4" na "const v0, 0x10" .createNewTab() Linia 618: Zamień "const/4 v1, 0x4" na "const v1, 0x10"
  • com.android.browser.htc.ui.ImageSlider .add() Linia 658: Zamień "const/4 v3, 0x4" na "const v3, 0x10"
Nic trudnego :-) Na koniec daje nam już przerobiony plik z przeglądarką. Mod powinien działać z wszystkimi modelami HTC.