MójDroid.pl

Aparat fotograficzny i kamera w XOOMie

2011-04-16
|
Damian P.

Wielu z was uważa, że kamera/aparat fotograficzny w tablecie to coś niepotrzebnego, taki dodatek "na wszelki wypadek". I jest w tym trochę racji, bo na zdrowy rozsądek - kto robi zdjęcia (albo kręci filmy w HD) machając 10 calowym cudem? Taki tablet do zdjęć mija się to poniekąd z celem, tym bardziej, że obecnie smartfony robią bardzo dobrej jakości zdjęcia oraz oczywiście są dostępne "pod ręką" . Zatem - czy aparat i kamera w tablecie mają sens istnienia? Tak. Kamera tył (HD 5MPX) Oczywiście, że mają, ale nie jest to taki sens o jakim myślicie. Mówiąc o aparacie w tablecie muszę przyznać wam rację. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że zdjęcia nie wyglądają zbyt dobrze. Tzn, wyglądają ale... Nie na samym tablecie. Tak! Może to tylko dolegliwość XOOMa, ale oryginalna galeria z Honecyomba bardzo brzydko i niedokładnie odzwierciedla zdjęcia. Widać pikselozę, czasami zlanie kolorów a sam odtwarzacz filmów akceptuje tylko pliki .3gp... A na komputerze? "Nie jest źle". Kamera tył (HD 5MPX) Flash x2 Wracając jednak do samej kamery - nie lubię robić zdjęć, bo sam fotografem nie jestem. Aparat jest mi zbędny, ale kamerka do wideorozmów czy latarka już nie. I to są naprawdę duże plusy XOOMa. Kamerka jest niezła, a lampa (złożona z dwóch diod) - bardzo dobra. Nie tak dawno, bo wczoraj, służyła mi do oświetlenia drogi, kiedy późnym wieczorem wracałem ze spotkania PDAClub. I szło jej to nieźle, bo jak widzicie - żyję ;-). Wideo-rozmowy aktywne No dobra, ale co oferuje nam oryginalna aplikacja od aparatu? Kilka podstawowych funkcji, takich jak:
  • Włączenie flasha do zdjęć/filmów - dostępne są 3 opcje: auto, włączony, wyłączony
  • Balans bieli - automatyczny, "sztuczne światło", światło słoneczne i fluorescencyjny
  • Efekty - typowe: mono, sepia, negatyw, pasteryzacja...
  • Tryb scenerii - sporo tego: auto, akcja, portret, krajobraz, noc, nocny portret, teatr (lol), plaża, śnieg, zachód słońca, zdjęcie grupowe i fajerwerki
  • Ustawienia - W tym lokalizacja GPS w danych EXIF, tryb ostrości, ekspozycja, rozmiar zdjęcia i jakość.
Aparat Kamera Kamera wideorozmowy Nieco niżej, pod "kołem ustawień", znajdziemy 3 ikonki dzięki którym przełączymy się pomiędzy poszczególnymi kamerami (przód <=> tył) jak i trybami (filmy <=> zdjęcia). Ogólne sterowanie aplikacją aparatu jest całkiem wygodne. Wszystkie kontrolki znajdują się dosyć blisko siebie, przez co możemy w szybki sposób zmienić tryb na inny. Sama aplikacja aparatu uruchamia się dosyć szybko, podobnie jak aplikacja galerii, do której dostaniemy się przez dotknięcie miniaturki zdjęcia lub filmu w lewym dolnym rogu aplikacji. Galeria Galeria 2 Odtwarzacz Co jeszcze mogę napisać? W sumie nic. Oglądajcie zdjęcia i filmy (wszystkie ustawienia na "auto") wykonane przeze mnie :-)    

Przejdź do galerii ->

      Oh... Jeszcze "widoczność" w słońcu: Widoczność... Widoczność... 2