MójDroid.pl

AutoCAD WS

2011-04-20
|
Damian P.

AutoCAD na komputerach nie jest już niczym szczególnym, w przeciwieństwie do ostatnich mobilnych wersji, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy ukazały się np. dla Apple iPhone. Kto miał styczność z tym programem, wie jak jest on przydatny. Prawdopodobnie wie też, że nie zawsze można pokazać projekt szefowi lub klientowi, bo ten [projekt] najzwyklej w świecie dostępny jest tylko na naszym komputerze. Dlatego też producent - Autodesk - poszerza swoją ofertę, co do mobilnych wersji swojego programu. I tak! Mówię w tym momencie o naszym Androidzie!

O AutoCADzie mało wiem, bo jeszcze nie miałem okazji z nim współpracować. Wiem jednak, że jest to narzędzie, które bardzo często wykorzystują różne osoby związane z budownictwem czy architekturą. Z resztą - zastosowanie tego programu doskonale widać na filmiku, który został stworzony na potrzeby promocji nowej mobilnej wersji. Oglądając filmik, od razu możemy zauważyć, że istnieje kilka wersji tej aplikacji. Osobna dla smartfonów i tabletów. I dobrze, bo te drugie urządzenia zdobywają coraz większy udział na rynku. Oprócz tego, nasza Androidowa wersja nie grzeszy funkcjonalnością. Dostępne mamy dokładnie to samo, co użytkownicy iPhone'a. Może jesteśmy nieco pomijani (aplikacja dla iOS została zaprezentowana dawno temu), ale nie o to teraz chodzi. Mamy AutoCADa!

Aby nie było za kolorowo, autorzy w opisie aplikacji podali zalecaną konfigurację sprzętową smartfona z Androidem - polecany jest procesor z taktowaniem 1GHz oraz 512MB RAMu. Dużo? Raczej nie, patrząc na ostatnie dwurdzeniowe nowinki. Podsumowanie:
  • Ocena: -/6
  • Plusy: Ładna, szybka i intuicyjna aplikacja, możliwość edycji i podglądu, edycja na żywo, darmowa
  • Minusy: -
QR: [qrcodetag/]
lol
f
Waga: 5,3 MB