MójDroid.pl

IVONA TTS - oficjalna wersja popularnego syntezatora dostępna dla Androida

2011-05-12
|
Damian P.

IVONA, popularny syntezator mowy na stacjonarne komputery, od dawna zajmuje wysokie miejsce w swojej branży. Czysty dźwięk, duża ilość głosów, polskie odpowiedniki czy dobre ceny to najważniejsze  zalety produktu IVOsoftware. Firma od dawna deklasuje swoich rywali, a od teraz - zamierza również podbić rynek Androida. Tak, dobrze zrozumieliście! Oto oficjalna wersja IVONY dla systemu Android - wraz z polskimi głosami! Smartfonowa wersja syntezatora w Android Market pojawiła się dokładnie przed chwilą, więc możecie być pierwszymi osobami w Polsce z możliwością wypróbowania tej aplikacji. Jeżeli czytaliście moje wpisy od początku, to powinniście wiedzieć o trwających pracach nad tym projektem. Plotkę o oficjalnej IVONIE po raz pierwszy przeczytaliście we wpisie o SVox, który podobnie jak IVONA jest syntezatorem mowy. Obecnie trwają zapisy do wersji beta, która będzie trwać prawdopodobnie do końca Września tego roku.

Co mogę powiedzieć o Androidowej wersji syntezatora? Z pewnością tylko jedno - mobilna wersja jest równie dobra co komputerowa! Program przejął wszystkie zalety swojego poprzednika, począwszy od jakości aż po dostępność. Co prawda możemy zainstalować tylko jeden głos - Maję - ale jak na początek, jest bardzo dobrze. Syntezatora opisać słowami się nie da, więc zapraszam was do pobrania aplikacji prosto z Marketu. Pamiętajcie, że jest to alternatywny głos, więc musicie go aktywować w ten sposób:
  • Instalujecie IVONA TTS HQ
  • Pobieracie Polski Głos - np. Maję, po czym uruchamiacie pobrany aplikację i zapisujecie się do testów
  • Zaznaczacie (w ustawieniach języka i wprowadzania) odpowiednie pole aby aktywować alternatywny silnik
  • I zaznaczacie polski głos jako domyślny
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po kliknięciu "odsłuchaj przykład" usłyszycie polski głos z głośnika. Brzmi on naprawdę dobrze, a jego zalety możecie wykorzystać choćby w czytaniu SMSów czy książek. Podsumowanie:
  • Ocena: 6/6
  • Plusy: Czysty dźwięk, duża ilość głosów, polskie odpowiedniki, dobre ceny (darmowa póki co)
  • Minusy: Beta, która wcześniej czy później się zakończy :-)
QR: [qrcodetag/]
lol
f
Waga: 65kB + pobieranie w aplikacji (ok 60MB)