MójDroid.pl

Plants vs Zombies wkrótce na Androida. Mamy wersję Beta!

2011-05-14
|
Damian P.

Plants vs Zombies to bez wątpienia najlepsza gra na iPhone jaka do tej pory ukazała się w "jabłkowym sklepie". Produkcja PopCap posiada wszystkie atuty, jakie powinna posiadać dobra gra. I nie jest to tylko moje zdanie - tytuł ten został pobrany ponad milion razy na iOS, a twórcy zarobili wiele pieniędzy i zdobyli wielką sławę. Gra długo utrzymywała się na szczycie listy najlepszych programów, a my Androiowdy... Cóż... Mogliśmy jedynie przyglądać się tej sytuacji. Osobiście, w Plants vs Zombies grałem ponad roku temu gdy jeszcze miałem iOS. Teraz, gdy gra pojawia się na Androida, wspomnienia wracają! Ważna informacja na początek - jest to wersja "beta bety", więc o pełnej stabilności możemy jedynie pomarzyć. Oprócz tego, "Plants vs Zombies for Android" jest jeszcze w planach i jest dalekie wydania. Beta, która dostępna jest do pobrania pod tym wpisem, to tylko wyciek od jednego z testerów. Ale i to nie jest najgorsze - PvZ jest prawdopodobnie tytułem przeznaczonym wyłącznie na urządzenia z Tegrą 2. Nie jestem tego pewnien, ale tak sądzę bo gra na Motoroli XOOM nie posiada żadnych artefaktów widocznych przy rozciąganiu z mniejszej rozdzielczości. Skoro jesteśmy już przy minusach - gra ma jeden poważny błąd. Mianowicie, potrafi "zjeść" bardzo dużą ilość pamięci. Na moim tablecie, gdzie zazwyczaj dostępne mam ok. 512 MB wolnego RAMu,  gra potrafiła zająć nawet 400 MB! To bardzo dużo, jak na tak prostą grę. Na starszej wersji iOS (chyba 3.1.2) gra ta bezproblemowo uruchamiała się na drugiej generacji iPoda, który nie był obdarzony tak dobrą specyfikacją.

Ale co tam - uruchamiamy grę i co widzimy? Piękne, dopracowane w każdym szczególe menu. Pojawiające się okienka, strona początkowa czy ładowanie są wykonane bardzo dokładnie. Ewidentnie widać, że jest to tytuł specjalnie przygotowany pod tablety. Przypominam, że iPad ma mniejszą rozdzielczość więc aby ta gra tak się ładnie wyglądała potrzebna jest osobna wersja dla wyższej rozdzielczości. Przemierzając kolejne kategorie, wspomnienia wracają a zachwyt nadal rośnie. Jest to ten sam tytuł, który widziałem ponad rok temu. Czy to dobrze? Tak i nie. Dobrze dla tych, którzy jeszcze w Zombiaki nie grali. Źle natomiast dla tych, którzy PvZ już znają i oczekują czegoś lepszego. Jako, że gra pochłania ogromne ilości pamięci, to trudno utrzymać ją w jednym miejscu. Po jej zminimalizowaniu, Android automatycznie ją ubija. O działającej muzyce w tle, komunikatorze czy innej aplikacji możecie jedynie pomarzyć. I nic z tym nie da się zrobić. Na szczęście, gra waży tylko 40 MB i nie pobiera kolejnych danych po uruchomieniu. Podczas grania, nawet gdy pojawia się dużo elementów, "Kwiatki kontra Zombiaki" nie zwalniają. Podsumowanie:
  • Ocena: 5/6
  • Plusy: Ładna, dopracowana, szybka, ewidentnie dla Androida - każdy element dopracowany do perfekcji i nie rozciągnięty
  • Minusy: Zjada bardzo dużo RAMu, to beta, prawdopodobnie jedynie pod Tegrę.
Gra jest dostępna do pobrania z tego linka.