MójDroid.pl

McAfee Mobile Security - pakiet ochronny dla twojego smartfona

2011-06-12
|
Damian P.

Android Market niechlubnie słynie z często pojawiających się śmieci, które w większy lub mniejszy sposób zagrażają naszemu smartfonowi. Przykładów takich aplikacji nie trzeba długo szukać - ledwo tydzień temu czytaliśmy o kolejnym malware, który nawiedził nasz sklep. Jak sobie z tym radzić? Najlepiej spytać o to specjalistów... Np. z McAfee, którzy od niedawna posiadają również pakiet ochronny dla naszego Androida. Twierdzenie, że jakikolwiek system nie ma wad jest po prostu nie na miejscu. Owszem, przykładowo Android posiada nieco więcej zagrożeń niż iOS, ale i ten drugi czasami spotyka niebezpieczeństwa. Nie chcę się tu rozwodzić nad wyższością jednego nad drugim, ale sądzę, że istnienie odpowiedniej ochrony jest raczej zaletą a nie wadą. I taką dywizę głosi firma McAfee, która w swoim programie dla Androida zawarła:
  • ochronę Anty-wirusową
  • bezprzewodową kontrolę smartfona przez tzw. funkcję "zablokuj&wyczyść"
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowych, łącznie z przywracaniem (Backup&Restore) z "chmury"!
  • opcje śledzenia dzięki funkcji "Lokalizuj&Śledź" (np. kontrola karty SIM)
  • bezpieczne przeglądanie internetu przez wbudowaną (w aplikację) kontrolę i firewall
Najciekawiej prezentuje się ostatnia z wymienionych funkcji - bezpieczne przeglądanie internetu ma być zapewnione przez ciągle działający skaner, który jak to każdy skaner, sprawdza treści jeszcze przed ich uruchomieniem. Dzięki temu możemy być pewni, że gdzieś tam za linkiem nie czai się zło. Jeżeli wszystko jest "OK", to obok łącza zauważymy małą zieloną ikonkę, która sygnalizuje nam brak zagrożenia.

Trudno nie przekonać się do tej aplikacji, szczególe przyglądając się innym o podobnym zakresie działań - McAfee wkońcu znamy z komputerów PC, gdzie (moim zdaniem) nieźle sobie radzi. Od teraz równie dobra ochrona jest zapewniona naszemu smartfonowi - i to za darmo!