MójDroid.pl

Złap Taxi

2010-09-15
|
Damian P.

Jazda tramwajem czy busem i szukanie przystanków przez aplikację opisywaną przeze mnie was nie przekonuje? To co powiecie na taksówkę? Tak, jest odpowiednia aplikacja do tego! Co prawda taxi nie ma "przystanków", więc w aplikacji są podane numery telefonów, częste postoje (wyszukiwane po GPS) czy oczywiście cennik. I to po polsku, dla 60 miast w Polsce!

Aplikacja oprócz tego posiada sortowanie po cenach lub alfabetycznie, dosyć przyjazny interfejs, dodawanie do ulubionych szybkie wybieranie przez naciśnięcie "słuchawki" oraz kilka mniejszych ułatwień. Jak wspomniałem wcześniej, można wyszukiwać taxi po GPS. Wyszukuje on poprostu miasto, po czym szuka go na liście. Jeżeli takowego nie znajdzie, będziemy zmuszeni do wyboru ręcznego.

Nie obyło się i bez minusów - brakuje tutaj taryf na noc, co może być sporym minusem dla niektórych. Nie ma także szybkiego zamawiania jednym przyciskiem co by było pożyteczne. W końcu mamy GPS i pakiety internetowe / WiFi w swoich zabawkach, więc czemu tak nie zamawiać? :))

Podsumowanie:

  • Ocena: 5/6
  • Plusy: 60 miast + obiecane dodanie kolejnych, przycisk aktualizuj, wyszukiwanie po GPS, szybkie wybieranie numerów, ceny taryf
  • Minusy: Brak kursów w nocy
Waga: 190 kB, market link: market://search?q=pname:pl.zlaptaxi.android.ui