MójDroid.pl

Android 3.2 już dostępny - tylko dla Motoroli XOOM

2011-07-13
|
Damian P.

Nowy Market to nie jedyna z nowości przygotowana przez Google - dziś w nocy ogłoszono również nową wersję Androida dla tabletów, która tym razem została oznaczona numerkiem 3.2. Co więcej, jest już ona dostępna do pobrania dla posiadaczy Motoroli XOOM w wersji Amerykańskiej. Co tym razem dodano?

Nowa wersja Honeycomba przede wszystkim wprowadza wsparcie dla tabletów z wyświetlaczem mniejszym niż 10 cali. To oznacza tylko jedno - 7 i 5 calowe cuda techniki zaleją rynek. Możliwa będzie również aktualizacja HTC Flyer do nowej wersji, a więc i nakładki Sense ( które później zostanie przeniesione na inne tablety :-) ), która jest rewelacyjna na dużym wyświetlaczu. Co więcej, jednocześnie zrezygnowano z "wyłączności" Tegry 2 na tą wersję Androida - 3.2 dodaje również wsparcie dla układów innych producentów, w tym Qualcomma.

Jak widać, nie są to zmiany korzystne dla XOOMa. Zmiany te nie dotykają tego tabletu, więc aby nie była to tylko zmiana numerku, dodano kilka nowych funkcji. Pierwsza to dodanie opcji skalowania aplikacji. Opcja bezsensowna bo.. nie potrzebna. Dlaczego? Sprawdźcie tutaj, pisałem o tym wcześniej. Zaktualizowano również widgety, które... nie działają u nas - w końcu nie mamy dostępu do Music i Videos.

Jak zainstalować nową wersję?

Przede wszystkim musimy posiadać Amerykańską wersję Motoroli XOOM, najlepiej w wersji WiFi. Wymagany jest również ROOT, a więc karta SD i ClockworkMod Recovery. Po upewnieniu się, że wszytko jest tak jak powinno, wykonujemy takie o to kroki:
  • Pobieramy aktualizację w postaci pliku .zip, zmieniamy nazwę archiwum na update.zip i wrzucamy plik na kartę SD
  • Uruchamiamy tryb recovery (np. wpisując w CMD->ADB reboot recovery)
  • Przechodzimy do podmenu "update"
  • I wybieramy update from update.zip lub flash update .zip
Po tych czynnościach w naszej Motoroli powinna pokazać się nowa wersja systemu.