MójDroid.pl

Już jest! Oficjalny Minecraft dla Androida dostępny w Markecie!

2011-08-16
|
Damian P.

Długo musieliśmy czekać na tą wiadomość ale było warto - po wielu zapowiedziach, trailerach i obietnicach, oficjalna wersja małego Minecrafta dla smartfonów wreszcie pojawia się w sklepach na całym świecie. A Android jako pierwszy dostaje ją do swoich zielonych rączek. Chętni na przetestowanie najnowszego dzieła Mojang?

Gra dziś pojawiła się w naszym Markecie i dostępna jest dla każdego z was - warunek jest jeden: na swoim koncie Google Checkout musicie mieć nieco ponad 20 złotych, za które kupicie ten tytuł. Gra niestety nie jest darmowa, i co więcej jeżeli posiadacie już jedną wersję gry (na komputerze na przykład) to... możecie o niej zapomnieć. Kupionego wcześniej kodu tutaj nie wykorzystacie. Jeżeli jednak bardzo chcecie zagrać w tą grę, to pobierzcie sobie jej darmową wersję, która oznaczona została jako "demo".

Sama mobilna wersja mnie nie zachwyca... Niestety bliżej jej do darmowego odpowiednika aniżeli do pełnej wersji, którą znam choćby z Windowsa. Z pełnym oryginałem wspólne są jedynie tekstury, które co więcej nie są moim zdaniem najładniejsze. Reszta elementów to klon przeglądarkowej wersji. Dlaczego tak sądzę?
W oczy rzuca się przede wszystkim brak zwierząt, przeciwników oraz narzędzi. Co jak co, ale były to rzeczy, które nadawały tej grze swoisty urok będąc nieodłącznym jej elementem. A teraz bez nich ta gra nie ma sensu. Więc w "pocket edition" możemy tylko budować. I to samemu, bo brak tutaj również trybu multiplayer...

Podsumowując - mobilny Minecraft zamiast być hitem prędzej stanie się kitem, i to sporym, bo wielu fanów nie tego oczekuje od gry, na którą tak długo czekano. Team Mojang nie istnieje jeden dzień, a taki "fail" nie powinien mieć tu miejsca. Przynajmniej z kodem, który wcześniej kupiliśmy.