MójDroid.pl

[Wkrótce] db.mojdroid.pl - Baza Androidów dla każdego! + Prośba

2011-08-22
|
Damian P.

Bardzo dawno temu zapowiadałem powstanie nowego działu na moim blogu. Pomysł był prosty - chciałem stworzyć rozszerzenie dla www.mojdroid.pl, które byłoby pomocne dla nowych użytkowników Androida jak i dla tych nieco starszych. Przez kilka miesięcy myślałem jak to wszystko ma wyglądać, aż w końcu mam wszystko dopięte "na ostatni guzik". Jednak sam sobie nie poradzę i szukam pomocy, wśród was na przykład... 

Szybka informacja: strona widoczna pod adresem www.db.mojdroid.pl to wersja testowa serwisu. Daleko mu do ukończenia a tym bardziej do stabilnej pracy. Jeżeli jednak chcesz coś skomentować - przeczytaj ten wpis!

Sam pomysł został dobrze przyjęty. Każdy tester zawsze mówił coś dobrego o portalu, czasem wytykając błędy czy proponując nowe możliwości. I o to mi też chodzi, jednak prosząc o pomoc nie mam tylko tego na myśli. Szukam osób, które były by chętne do współpracy - przy dodawaniu nowych artykułów (nie specjalnie - napisałem ich już sporo więc wystarczy je zebrać) czy uzupełnianiu samej bazy o nowe urządzenia. Nie potrzeba wiele - wystarczy, że czasami ktoś doda jedno urządzenie czy dwa, a będzie to dla mnie miłe wsparcie. Póki co zbieram ewentualną listę - jeżeli chcesz pomóc, to wpisz się pod tym postem. Sugestie co do samej witryny również mile widziane! Brzmi to co najmniej dziwnie, ale cóż... Chcę wiedzieć wcześniej czy mogę liczyć na jakiekolwiek wsparcie.

Funkcje i możliwości db.mojdroid.pl

Kilka słów o samym db.mojdroid.pl. Stronka, jak pisałem, ma być pomocna dla nowych użytkowników Androida jak i dla tych nieco już obeznanych. Wśród funkcjonalności znajdują się m.in. specyfikacje wraz z ocenami:

Szybki opis wad i zalet danego urządzenia jak i ocena poszczególnych możliwości (małe ikonki po prawej stronie):

Mały spis NAJLEPSZYCH Romów i poradników, które zawsze są aktualne dla danego urządzenia:

Opinie branżowych portali o danym modelu:

Kody do umieszczenia tabelek z danymi na swojej stronie:

Komentarze innych osób o danym telefonie/tablecie/czymkolwiek:

Śledzenie aktywności danego sprzętu przez producenta czy operatora:

"Wybierarka" najlepszego urządzenia do podanych właściwości (np. szukam telefonu do ceny 600zł z 3,2 calami):

Artykuły dla każdego - od początkującego do programisty:

I wiele więcej, o czym nie piszę, bo transferu mi braknie ;-)

Testowa (!) wersja serwisu znajduje się pod adresem db.mojdroid.pl. Kiedy planuję otworzyć pełną wersję? Sam nie wiem... Pracy jeszcze jest sporo, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Może Wrzesień?

Tak więc - zapraszam do współpracy. Zarówno pojedyncze osoby jak i portale, które będą widoczne w opiniach innych serwisów. 

Kontakt

Mail: brjoszka@gmail.com lub piwowarskidamian@gmail.com