MójDroid.pl

Onavo - piękne statystyki twojego pakietu internetowego

2011-08-30
|
Damian P.

W Android Markecie znajdziemy co najmniej kilka tysięcy aplikacji, które pomogą nam w monitorowaniu naszego pakietu internetowego, który chcemy lub nie, ale w Polsce jest bardzo biedny. Oczywiście możemy blokować APNy, ale takie rozwiązanie mnie nie przekonuje - w końcu często mam dostęp do WiFi, które na jakiś czas może zastąpić okrojony pakiet. Jak połączyć to w całość, dodatku z dobrym smakiem?

Oczywiście pomoże nam w tym aplikacja Onavo. Jest to nic innego jak kolejny menadżer naszych zasobów, który zapisuje dane o aktywności naszego smartfona. Zobaczymy tam standardowe liczby, takie jak ilość zużytego pakietu czy czas pozostały do zakończenia obecnego planu. Ale nie to przekonuje mnie najbardziej w tej aplikacji - na szczególną uwagę zasługuje wygląd aplikacji oraz kilka funkcji, o których wam zaraz powiem.

Jak widać po screenach, aplikacja posiada kilka opcji. W nich właśnie sprawdzimy kolejno ilość dostępnych megabajtów, najbardziej aktywne aplikacje czy średnie wyliczone z naszego użytkowania. 

Idąc dalej - przeglądając dokładne dane o "zasobożerności" programów możemy zauważyć bardzo ciekawą opcję, o której mówiłem na początku wpisu. Mowa tutaj o ograniczeniu użytkowania np. do samego WiFi. Wybierając aplikację z listy, możemy zablokować jej dostęp do naszego pakietu. Szczególnie przydatne w aplikacjach, które lubią sobie "zjeść".

Dostępne są również różne wykresy - od miesięcznego przez dzienny, w którym zobaczymy poszczególne programy z podziałem na megabajty.