MójDroid.pl

Firefox pokazuje jak powinna wyglądać przeglądarka dla tabletów. I naprawdę jest super!

2011-08-31
|
Damian P.

Firefox chociaż jest jedną z najczęściej wybieranych przeglądarek na komputery PC, to sukcesu na mobilnych platformach nie odniósł. Powodów możemy znaleźć mnóstwo i równie dobrze możemy je wyliczać w nieskończoność, ale możemy również spojrzeć na to z nieco innej strony - w końcu Mozilla nie jest małą organizacja i jakieś pomysły w swoim obrębie ma... A nowa mobilna wersja liska, w tym dedykowana dla tabletów z Androidem, wydaje się być takim nowym pomysłem, który może wnieść nieco świeżości w kwadratowe kształty Honeycomba. I co więcej, nowy pomysł może się podobać!

Pokazane dziś koncepcje interfejsu wyglądają naprawdę zachęcająco. Z łatwością można tutaj dostrzec wzornictwo znane nam choćby z przeglądarki Chrome, która wniosła nieco koloru do szarego interfejsu Windowsa czy Maka. Obecne są tutaj jasne kolory, które w połączeniu z obłymi kształtami tworzą naprawdę piękny wygląd.

W parze z pięknym wyglądem na iść funkcjonalność. W nowym Firefoxie mają być obecne wtyczki, motywy czy znane nam już dobrze inteligentne paski adresu. Co do tego ostatniego elementu - ich możliwości kolejny raz mają zostać poszerzone, integrując się na przykład z całym interfejsem Androida

 

Całość wygląda naprawdę ładnie oraz co ważniejsze - taka kolorystyka nie męczy wzroku a wręcz go przykuwa i czaruje. No no, Mozillo, postarałaś się! Czekamy na pierwszą betę!