MójDroid.pl

11 gierek na Androida, w które powinien zagrać każdy z was

2011-09-16
|
Damian P.

Liczba aplikacji dostępnych na Androida, w tym gier oczywiście, powiększa się w zdumiewającym tępie. Codziennie do marketu dodawane są nowe pozycje, które mają szansę stać się hitem. I jak tu wybrać coś ciekawego, skoro jest tego tak dużo? Oto lista 11 gier, w które powinien zagrać każdy z was!

Możliwe jest, że jakieś ważne tytuły pominę. Nie da się spisać wszystkiego, więc jeżeli masz jakąś propozycję, to umieść ją w komentarzach. Dzięki!

1. Tank Hero

Kolorowe czołgi potrafiły wciągnąć mnie na kilka dobrych minut, po tym jak je uruchomiłem. To miła dla oka prosta gra, która jest dostępna dla każdego z was za darmo w Android Markecie. Zasady są w niej bardzo proste - musimy pokonać przeciwników, którzy kryją się na całej mapie z zamiarami podobnymi do naszych. Całość sprawia naprawdę dobre wrażenie, a gra przez dużą liczbę poziomów nie nudzi się tak szybko.

 

2. Trial Xtreme

Kolejny tytuł, w który gram naprawdę często, nie nudząc się przy tym. Trial Xtreme to kopia znanej gry o podobnym tytule, która ani na krok nie ustępuje oryginałowi. Nasz cel? Pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie. Tyle wystarczy, aby dobrze bawić się w tej grze. Fizyka i grafika 3D wspierana Unity dodaje tylko uroku tej prostej gierce :-)

 

3. Dragon, Fly!

Prawdopodobnie najmilsza gra na liście :-) Miłe dla oka kolorki i grafika, prosty pomysł i sterowanie pozwoliły temu tytułowi zdobyć wielu fanów. I choć pojawiło się wiele kopii, które były identyczne pod względem wszystkich opcji, to jednak Dragon, Fly! w moich oczach zdobył z nich wszystkich największy szacunek czy dostarczył największego uśmiechu :-) Zresztą... Sami zobaczcie jak kolorowa i sympatyczna to gra!

 

4. Robo Defence

Według mnie - klasyk. Jest to jedna z pierwszych gier, w które grałem na Androidzie. Była ona obecna już na HTC Dream G1 i od tej pory naprawdę mi się nie znudziła. Dlaczego? Hm... Może przez prosty pomysł albo przez liczbę osiągnięć, które musimy po drodze zdobyć. Kto wie. Dla mnie to jeden z najciekawszych tytułów w Android Markecie!

 

5. Jet Car Stunts

Kolejny tytuł, w który zagrały miliony, świetnie się przy tym bawiąc. Te futurystyczne wyścigi, które dostępne są za darmo, potrafią zainteresować nas na kilka dobrych... dni. Dodatkowo jedną z większych zalet jest poziom trudności tej gry - niektóre trasy naprawdę wymagają niezwykłej zręczności! 

 

6. Parkour Roof Riders

Jedna z trudniejszych gierek na tej liście. Jak pewnie się domyślacie, Parkour Roof Riders to gra o bieganiu przez różne dziwne miejsca, skakaniu w nieznane szczeliny i wspinaniu gdzie się da. Po prostu - biegniemy przed siebie, nie zważając na przeszkody! I dlatego dodaję tą grę - za oryginalność jako tako i poziom, który ta gra z pewnością trzyma.

 

7. Greedy Spiders

Prosta gra, którą całkiem niedawno opisywałem na mojdroid. Historia ukazana w grze potrafi nam wcielić się w jednego z mieszkańców wioski, która została napadnięta przez złe pająki! Fabuła prosta, podobnie zresztą jak grafika i sterowanie. Należy wspomnieć również o ciekawych efektach czy różnych poziomach trudności!

 

8. X Construction

Kolejny klasyk? Możliwe. Cytując siebie: " Po Angry Birds wydano kilka dobrych gierek, ale moim zdaniem żadna nie gwarantowała takiej zabawy przy logicznym myśleniu jak właśnie te miłe ptaszki. Tutaj muszę przyznać, że na iPhone takich gierek jest więcej – jak na przykład X Construction, która właśnie dotarła do Android Market". Więcej tutaj.

 

9. Seria Reckless Racing

Wyścigi to jedna z popularniejszych kategorii wśród gier, dlatego na mojej liście powinno znaleźć się kilka gier z różnymi pojazdami. A jako, że jest to spis dobrych gierek, Reckless Racing powinien mieć tu swoje miejsce. I ma!
O grze dużo mówić nie trzeba - miliony sprzedanych kopii i miliardy pobrań. Sam długo grałem w ten tytuł, bawiąc się "jak nigdy!". Dostępnych jest kilka wyścigów z tej serii - polecam wszystkie!

 

 

10. Apparatus

Gierka logiczna, która umieszczona została w dziale z Puzzlami. Dla tych, którzy lubią "ruszać mózgownicą" jest to tytuł idealny. Wymaga naprawdę wielu pomysłów, a miła grafika z prostą fizyką dodaje tylko uroku tej grze. 

 

 

11. Cut the Rope

Tytuł z iPhone'a, na który musieliśmy czekać bardzo długo. Gierka początkowo wylądowała w sklepie GetJar za darmo i jest tam obecna do dzisiejszego dnia w niezmienionej cenie. Polecam, choćby za genialne dźwięki i super słodką grafikę!