MójDroid.pl

[mini-poradnik] Pozbywamy się aktualizacji, na przykładzie Marketu

2011-09-18
|
Damian P.

Bywa czasami tak, że używając długo jakiejś aplikacji przyzwyczajamy się do jej interfejsu i sposobu działania. Jednak autor pragnie zmian i bez pytania swoich użytkowników zmienia za dużo, co nam się oczywiście nie podoba. Jak więc wrócić do starej aplikacji, gdy oficjalnie dostępna jest tylko ta nowa wersja? Oto krótki poradnik z wyjaśnieniem tego problemu. Jako przykład posłuży nam nowy, brzydki Android Market.

1. Odinstalowanie aktualizacji poprzez opcję w ustawianiach.

Najprostsza z możliwości usunięcia aktualizacji. Przechodzimy kolejno do ustawień -> aplikacje -> zarządzanie i wybieramy program, w którym chcemy usunąć nową wersję. Zobaczymy tam ładny przycisk "usuń aktualizację", który aż pali się do tego, aby go wcisnąć. Robimy to i gotowe - stara wersja powraca do nas w mgnieniu oka! Niestety... Ta metoda ma sporo minusów. Jeden z nich to taki, że gdy pierwszy raz zainstalujemy aplikację z Marketu to nie ma sposobu (podanego wyżej) na usunięcie nowej wersji, wracając jednocześnie do starszej. Ale i to da się ominąć.  

2. Tworzenie/instalacja kopii zapasowych

Logiczne rozwiązanie - jeżeli mamy starszą wersję aplikacji, to instalując ją zobaczymy starszy interfejs. Możliwa będzie aktualizacja, ale tą możemy przecież pominąć. Z instalacją nie powinniście mieć problemów - wystarczy przenieść plik .apk na pamięć naszego smartfona i wybrać ją z listy wszystkich plików. Aplikacja zainstaluje się, a my będziemy szczęśliwi. Jednak trzeba mieć tą starszą wersję, a tworzenie co raz kopii nie należy do najprzyjemniejszych... Dlatego warto zainteresować się aplikacjami, które zrobią to za nas, segregując ładnie starsze wersje:
Co do Marketu - jego starsza wersja znajduje się tutaj.