MójDroid.pl

Amazon Appstore wkracza do Polski - powitajcie świetne okazje!

2011-09-19
|
Damian P.

Jako Androidowy fan, Amazon Appstore był dla mnie bardzo ciekawym miejscem. Sklep może nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak choćby oryginalny Market, ale jego codzienne oferty w postaci darmowych odpowiedników płatnych wersji biją na łeb wszystkie inne promocje, które dotychczas ukazały się na Androidzie. Ale było to tylko ciche marzenie, bo Appstore nie był dla nas dostępny... Nie był, bo już jest! Amazon nie chwali się swoimi osiągami, więc o rozszerzeniu funkcjonalności raczej nie usłyszycie w popularniejszych mediach. A szkoda, bo wymienione wyżej promocje są naprawdę warte polecenia. Do ich pobrania wymagane jest jedynie konto na tym portalu, które zresztą możecie założyć za darmo - na przykład przez bezpośrednie pobranie aplikacji na nasz telefon. Poproszeni zostaniecie o dostęp do karty kredytowej, ale tą czynność możecie pominąć lub całkowicie odmówić - raz na zawsze. Po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć taki oto sklep:

Jak widać - nic nadzwyczajnego, ale darmowe oferty są naprawdę super! Zresztą... Będę o nich teraz pisał, więc sami się przekonacie jak fajnie jest dostać coś za darmo :-)  

Skrypt na automatyczne pobieranie oferty dnia

Na portalu Reddit krąży też mały skrypt, który pomaga nam w codziennym pobieraniu aplikacji dnia. Jeżeli zaufaliście już moim słowom o ofercie Amazona, to jest to coś dla was! Skrypt może działać zarówno na komputerze jak i na telefonie. Aby z niego skorzystać wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, która obsłuży dany skrypt. Oto jeden z przykładów i wskazówek - dla wersji PC:
VERSION BUILD=7300701 RECORDER=FX TAB T=1 URL 
GOTO=http://www.amazon.com/mobile-apps/b?ie=UTF8&node=2350149011
TAG POS=1 TYPE=IMG ATTR=SRC:
http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/
mas/retail/images/fad-getapp-btn._V183599896_.png
Kod uruchomicie bez problemu w aplikacji iMacros. Podobny możecie napisać dla swojego telefonu, z tym, że będzie ona działała również przez przeglądarkę a nie aplikację.