MójDroid.pl

Google Hangouts - od dziś również z Androida!

2011-09-20
|
Damian P.

Google nie próżnuje i co chwila wydaje albo nowe wersje serwisów, albo aktualizuje ich mniejsze - mobilne - odpowiedniki. Ostatnio jedną z najczęściej aktualizowanych usług jest nowa społecznościówka Plus, która dopiero kilka dni temu została w końcu otwarta dla każdego. Dziś pojawia się jedna z ważniejszych zmian - rozmowy wideo (Hangouts) prosto z Androida!

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony nową funkcją w mobilnej wersji Plusa. Po wydaniu Talka z konferencjami właśnie, wiedzieliśmy co nas czeka. A przynajmniej mieliśmy tego zarys. Od teraz pogadamy również z osobami, które posiadają konto na alternatywie dla Facebooka. Nicy nic, ale dla zwykłych Kowalskich, którzy może kiedyś tam przejdą na "Googlową stronę mocy", jest to spore udogodnienie.

Rozmowy mogą toczyć się zarówno w trybie wideo jak i w popularnym czacie. Gdy wybierzemy pierwszą opcję, to zauważymy identyczny interfejs jak na pełnej wersji. Aktywny rozmówca przesuwa się na pierwszy plan, a pozostali czekają na swoją kolej. Zresztą... Sami zobaczcie jak to wygląda - na screenach: 

Oprócz Hangouts dodano kilka mniejszych nowości - zdjęcia nareszcie pokazują się normalnie, obecne są pełne kręgi czy sparki. Powiadomienia również nieco się zmieniły. Wszystko na plus. I ten wygląd... Kocham G+!